Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "dziupla" samochodowa i odzyskane kradzione pojazdy

Data publikacji 18.03.2016

Policjanci z Kozienic zlikwidowali "dziuplę" samochodową i zatrzymali podejrzanego o kradzież mercedesa sprintera. Kryminalni wyjaśnili także zdarzenie związane z kradzieżą maszyny budowlanej. Odzyskano koparkę i zatrzymano mężczyznę. W obu postępowaniach o środkach zapobiegawczych zadecyduje prokuratura.

Zgłoszenie o kradzieży mercedesa sprintera z parkingu jednego z kozienickich osiedli otrzymali policjanci kilka dni temu. Zebrane informacje doprowadziły funkcjonariuszy na teren powiatu radomskiego, gdzie znajdowało się miejsce ukrycia auta. W momencie wejścia do tej "dziupli" samochodowej policjanci całkowicie zaskoczyli 38-latka, który był w trakcie demontowania na części mercedesa. Na terenie tej samej posesji odnaleziono również skradziony w maju 2015 roku w Kozienicach motocykl. Znaleziono także środki odurzające oraz narzędzia, które mogły służyć do kradzieży pojazdów.

Kradzież koparki o wartości blisko 300 tysięcy złotych nastąpiła pod koniec lutego br. Z ustaleń policjantów wynikało, że maszyna została zaparkowana przed jedną z bram prowadzących do miejscowej elektrowni, skąd miała być przekazana firmie leasingowej, jednak wtedy w bliżej nieustalonych okolicznościach po prostu zniknęła.

Kryminalni z Kozienic zatrzymali w Radomiu 37-letniego mieszkańca Zamościa, podejrzanego o kradzież koparki, a chwilę później wspierani przez policjantów radomskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji odnaleźli skradzioną koparkę.

Oba postępowania nadzoruje kozienicka prokuratura, która dzisiaj przesłucha obu podejrzanych i zdecyduje o środkach zapobiegawczych. Za kradzież z włamaniem do pojazdu może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom /dk)

 

Powrót na górę strony