Maraton w Barcelonie z udziałem raciborskich policjantów

Data publikacji 21.03.2016

Raciborscy policjanci, Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki uczestniczyli w prestiżowym maratonie w Barcelonie. Poświęcenie, wysiłek i trud przyniosły sukces naszym zawodnikom. Mundurowi ukończyli maraton wśród najlepszych.

13 marca br. w Barcelonie odbyła się kolejna edycja międzynarodowego maratonu, który należy do jednego z największych maratonów na starym kontynencie. Start w imprezie zdeklarowała rekordowa liczba uczestników, która liczyła ponad 20 tysięcy biegaczy z całego świata, w tym czołowi zawodnicy.

W stolicy Katalonii na królewskim dystansie 42 km i 195 metrów, wystartowali również raciborscy policjanci Janusz Mrozek i Łukasz Skwarecki. Towarzyszyło im dwóch nauczycieli wychowania fizycznego z powiatu raciborskiego - Bożena Walaszek i Robert Antczak. Dystans 42,195 km raciborscy policjanci ukończyli w rekordowych dla siebie czasach.
Łukasz osiągnął rekord życiowy na poziomie 2h 43min i 37s., co dało mu w ogólnej klasyfikacji 111 miejsce. W klasyfikacji wiekowej zajął 54 miejsce, a wśród startujących rodaków 3. Janusz dystans maratonu pokonał w 3h 04 min. i 47 s. Był to również jego życiowy wynik, który uplasował go na 1098 miejscu.

Podzielamy radość naszych sportowców i życzymy im dalszych sukcesów w życiu prywatnym jak i zawodowym.