Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradał tiry z paliwa, został zatrzymany pod komendą

Data publikacji 21.03.2016

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież ponad 1 tys. litrów ropy z ciężarówek zaparkowanych na terenie Biskupca. Sprawca uciekając przed funkcjonariuszami porzucił samochód. Wpadł, gdy nad ranem wrócił zabrać swój pojazd z policyjnego parkingu.

Od 16 do 18 marca br. na terenie Biskupca doszło do 5 kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów ciężarowych oraz kilku usiłowań kradzieży. Wstępne ustalenia wskazują na to, że sprawca ukradł ponad 1 tys. litrów ropy. Za każdym razem działał w ten sam sposób. Dostawał się do baku wykorzystując śrubokręt i spuszczał paliwo do baniaków. Kiedy w miniony piątek, 18.03.br., późnym wieczorem policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenie o kolejnej próbie kradzieży, natychmiast ruszyli we wskazane miejsce. Mężczyzna widząc radiowóz porzucił audi i uciekł. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego samochód, który miał zamontowane zagraniczne numery rejestracyjne. W bagażniku znajdowały się kanistry oraz narzędzia służące do przestępstwa.

Auto trafiło na parking przy komisariacie policji. Jego właściciel wpadł w ręce policjantów, gdy rano próbował odzyskać samochód. 29-latek myślał, że policjanci go nie zauważą

Krzysztof S. mieszkaniec powiatu węgorzewskiego trafił do policyjnej celi. Dziś zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży.

Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony