Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Prędkość” – brawurowa jazda trzech kierujących

Skarżyscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania kontrolno-pomiarowe pn.,,Prędkość". Głównym celem akcji jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych powstałych w wyniku jazdy z nadmierną prędkością.

W minioną sobotę (19.03.br.) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej prowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". Akcja trwała w godzinach od 6 do 22. W tym czasie mundurowi skontrolowali 74 kierujących pojazdami. Jak się okazało, 38 przekroczyło dozwoloną prędkość. W związku z przekroczeniem prędkości o więcej niż 50 km/h w obrzasze zabudowanym, policjanci zatrzymali 1 prawo jazdy.

110 km/h

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 11.30 w Ostojowie. Policjanci pełniący służbę w policyjnym wideorejestratorze zauważyli szybko poruszający się pojazd marki Opel Zafira. Jak się okazało, 22-letnia mieszkanka Krakowa jechała z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości kierująca została ukarana mandatem karnym i straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

212 km/h

Tego samego dnia, po godzinie 19:00, policjanci skarżyskiej drogówki w ramach akcji „Prędkość” zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Policjanci zarejestrowali brawurową jazdę 31-letniego mieszkańca Krakowa, który kierując seatem poruszał się z prędkością 212 km/h. Do zatrzymania doszło na trasie S-7 w Suchedniowie, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h.

202 km/h

Dzisiaj z kolei funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Krakowa, którego nieodpowiedzialne zachowanie na drodze uwieczniła kamera nieoznakowanego radiowozu. Około godziny 7.20 na skarżyskim odcinku drogi ekspresowej policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW. 46-letni mieszkaniec Krakowa jadąc poruszał się z prędkością 202 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna stracił już prawo jazdy z powodu przekroczenia dozwolonej liczby punktów karnych.

KWP w Kielcach / ig

Film Akcja „Prędkość” – brawurowa jazda trzech kierujących

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Akcja „Prędkość” – brawurowa jazda trzech kierujących (format flv - rozmiar 1.57 MB)

Film Akcja „Prędkość” – brawurowa jazda trzech kierujących

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Akcja „Prędkość” – brawurowa jazda trzech kierujących (format flv - rozmiar 1.47 MB)

Powrót na górę strony