Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce

Data publikacji 21.03.2016

Lipnowscy policjanci włączyli się w charytatywną akcję na rzecz pomocy bardzo chorej ośmiomiesięcznej Julki z Lipna. Dziewczynka cierpi na rzadkie schorzenie neurologiczne i wymaga ratującego jej życie kosztownego leczenia.

Julcia Sitkowska to ośmiomiesięczna mieszkanka Lipna, u której lekarze zdiagnozowali zespół Struge’a Webera. To rzadkie schorzenie powodujące zmiany naczyniowe w mózgu. Skutkiem choroby są poważne problemy neurologiczne objawiające się m.in. napadami padaczki i niedowładem kończyn, dlatego dziewczynka jest pod stałą opieką lekarzy i wymaga ciągłej rehabilitacji oraz stymulacji rozwoju. Koszty leczenia maleńkiej Julki w znacznym stopniu przewyższają możliwości finansowe jej rodziców, stąd zrodziła się potrzeba wspólnej zbiórki pieniędzy na rzecz pomocy cierpiącemu dziecku.

Taki właśnie cel przyświecał akcji charytatywnej, która w sobotę (19.03.16) odbyła się na Pl. Dekerta w Lipnie przed Ratuszem Miejskim. W jej organizację i obfitujący w liczne atrakcje przebieg zaangażowały się władze samorządu miasta, wiele instytucji i prywatnych osób. W pomoc chorej dziewczynce aktywnie włączyli się również funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Podczas sobotniej imprezy przewodnik policyjnego psa służbowego prezentował pokaz posłuszeństwa swojego podopiecznego. Policjant rozmawiał z zainteresowanymi osobami o służbie i codziennym funkcjonowaniu ze specjalnie wyszkolonym owczarkiem niemieckim. Do dyspozycji nie tylko dzieci było wyposażenie ćwiczebne, które wykorzystywane jest w systematycznych szkoleniach umiejętności psów do zadań specjalnych.

Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało przemierzyć w specjalnych okularach - alkogoglach i w ten sposób można było sprawdzić, jak działają ludzkie zmysły po nadmiernym spożyciu alkoholu. Było przy tym sporo śmiechu i zabawy. Każdy chętny miał niecodzienną okazję podpatrzenia jakim podstawowymi narzędziami pracy posługuje się policyjny technik kryminalistyki.

Policjanci rozdawali dzieciom elementy odblaskowe, a osobom dorosłym zapachowe, serduszkowe zawieszki do samochodów, propagujące bezpieczeństwo pieszych, w ramach kampanii społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Stróże prawa uczestniczyli w zbiórce pieniędzy oraz w aukcji darów serc, z której dochód wsparł konto cierpiącej dziewczynki. Zbiórka pieniędzy odbywała się pod patronatem Caritas Diecezji Włocławskiej.

KWP w Bydgoszczy / ig

  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #1
  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #2
  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #3
  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #4
  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #5
  • Razem w akcji na rzecz pomocy chorej Julce #6
Powrót na górę strony