Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży samochodu zatrzymany po pościgu

Data publikacji 22.03.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu po pościgu przez policjantów. Mężczyzna wpadł, gdy jechał kradzionym pojazdem. Zatrzymany, który usłyszał już zarzuty odpowie również za uszkodzenie policyjnego radiowozu, za jazdę pomimo cofniętych uprawnień oraz za wykroczenia popełnione na drodze.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu podczas pościgu zatrzymali mężczyznę poruszającego się skradzionym samochodem marki Audi A6. Zatrzymany to 23 – letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód, którym jechał został wcześniej skradziony na terenie Wrocławia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Po godzinie 2:00 policjanci zauważyli samochód, który postanowli zatrzymać do kontroli drogowej. Kierowca jednak zignorował sygnały do zatrzymania i zaczął uciekać, uderzając w radiowóz.

Policjanci natychmiast ruszyli za uciekającym audi. Mężczyzna jechał w kierunku drogi K-30, jednak na widok innego policyjnego radiowozu zawrócił i kontynuował brawurową jazdę. W miejscowości Kościelnik pojazd zapalił się. Kierujący po tym jak wyskoczył z samochodu, zaczął dalej uciekać pieszo lecz został zatrzymany przez policjantów.

Wyjaśniając dalej okoliczności tej sprawy okazało się, że oprócz tego, że samochód jest kradziony, to 23-latek prowadził pojazd pomimo cofniętych uprawnień. Mężczyzna odpowie za kradzież samochodu, a także za uszkodzenie policyjnego radiowozu, jazdę pomimo cofniętych uprawnień oraz wykroczenia popełnione na drodze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP Wrocław /dk)

  • skradzione audi
  • zatrzymany sprawca
  • skradzione audi
Powrót na górę strony