Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na policjanta zatrzymani

Data publikacji 22.03.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego rudzkiej komendy zatrzymali pięciu mieszkańców Rudy Śląskiej podejrzanych o rozbój na 29-letnim policjancie. Czterech z nich odpowie również za rozbój na 17-latku, do którego doszło kilka dni temu. Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w piątek, 18.03.br., wieczorem, na dworcu kolejowym w Rudzie. Podczas oczekiwania na pociąg mężczyzna został pobity i okradziony z pieniędzy i dokumentów - w tym policyjnej legitymacji. W zdarzeniu brało udział kilkunastu młodych mężczyzn z zakrytymi twarzami. Policjant z obrażeniami trafił do rudzkiego szpitala.

Kryminalni już po kilku godzinach ustalili i zatrzymali pięciu podejrzanych w wieku 16 i 17 lat oraz ich 24-letniego kompana. Wszyscy zatrzymani to pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Śledczy, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili im zarzuty rozboju. Dodatkowo 16-latek i trzech 17-latków usłyszało zarzuty rozboju na innym mieszkańcu Rudy Śląskiej, którego dopuścili się kilka dni wcześniej.

Wczoraj, 21.03.br., 17-latkowie i 24-latek zostali doprowadzeni do prokuratury z wnioskiem śledczych o ich tymczasowe aresztowanie. Prokurator nie przychylił się do wniosku policji i zdecydował wypuścić wszystkich na wolność. Dwóch 17-latków objął policyjnym dozorem. Natomiast 16-latek trafił przed oblicze sądu rodzinnego, który zastosował wobec niego nadzór kuratorski. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozi im nawet 12 lat więzienia. Detektywi z rudzkiej komendy w dalszym ciągu pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem pozostałych podejrzanych.

(KWP w Katowicach / mw)

  • Zatrzymany w policyjnej celi
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Policjant wykonuje czynności z zatrzymanym
  • Jeden z zatrzymanych
  • Jeden z zatrzymanych pilnowany przez policjanta
  • Zabezpieczone kominiarki

Film Sprawcy napadu na policjanta zatrzymani

Pobierz plik Sprawcy napadu na policjanta zatrzymani (format mp4 - rozmiar 9.2 MB)

Powrót na górę strony