Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Będąc pod wpływem alkoholu gnał w terenie zabudowanym 112 km/h i wiózł 10–letniego syna

Data publikacji 25.03.2016

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem dostawczym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Dodatkowo okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. W samochodzie znajdował się także 10–letni syn kierowcy. Mężczyzna tuż przed świętami stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

24 marca 2016 r. policjanci zgorzeleckiej drogówki prowadzili kontrole na terenie gminy Pieńsk. W miejscowości Bielawa Dolna zatrzymali kierującego samochodem dostawczym, który jechał z prędkością 112 km/h. Kierującym, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 60 km/h okazał się 42–letni mężczyzna.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. w organizmie miał blisko 0,4 promila. W samochodzie znajdował się też 10–letni syn kierującego. W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie kierującego zarówno za przekroczenie prędkości, jak i kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

(KWP Wrocław /mm)

Film Będąc pod wpływem alkoholu gnał w terenie zabudowanym 112 km/h i wiózł 10–letniego syna

Pobierz plik Będąc pod wpływem alkoholu gnał w terenie zabudowanym 112 km/h i wiózł 10–letniego syna (format mp4 - rozmiar 3.78 MB)

Powrót na górę strony