Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczne dary od dolnośląskiej Policji dla potrzebujących

Funkcjonariusze i pracownicy dolnośląskiej Policji, mając na uwadze tegoroczne Święta Wielkanocne, zorganizowali zbiórkę żywności w ramach akcji charytatywnej, prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Paczki z niezbędnymi podczas zbliżających się świąt Wielkiej Nocy artykułami spożywczymi trafią do ubogich rodzin.

Przed nami Święta Wielkanocne. To okres szczególny, który powinniśmy spędzić w gronie najbliższych i przyjaciół. By na świątecznym stole nawet u najuboższych nie zabrakło również wielkanocnych potraw, funkcjonariusze i pracownicy dolnośląskiej Policji zorganizowali zbiórkę żywności dla potrzebujących. Zbiórkę przeprowadzono w ramach akcji charytatywnej, prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

Spróbujmy na nowo odczytać znaczenie uczynków miłosierdzia – podkreśla Arcybiskup Józef Kupny i zachęca –Odnajdź w sobie „Talent miłosierdzia”. Rzecznik Caritas Paweł Trawka dodaje - Paczka żywnościowa jest dla wielu rodzin czy osób chorych i samotnych dużym wsparciem i rzeczywistą pomocą.

Dlatego, niosąc pomoc potrzebującym, policjanci i pracownicy z jednostek funkcjonujących na terenie garnizonu dolnośląskiego kupili różnego rodzaju niezbędne produkty spożywcze. 24 marca 2016 r. przygotowane paczki przewieziono do siedziby Caritas, skąd trafią one do najbardziej potrzebujących, by godnie mogli oni zasiąść przy świątecznym stole.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • policjanci z paczkami #1
  • policjanci z paczkami #2
  • policjanci z paczkami #3
  • policjanci z paczkami #4
Powrót na górę strony