Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o przywłaszczanie pojazdów, poszukiwany listami gończymi - wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 25.03.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listami gończymi, podejrzanego o przywłaszczenia mienia i kradzieże. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna m.in. pożyczał samochody z miejscowych wypożyczalni i ich nie zwracał, a także skradł kompletne wyposażenie z mieszkania, które wynajął. Łączną wartość mienia oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Śródmieście zatrzymali 37-letniego mężczyznę podejrzanego o liczne przywłaszczenia mienia i kradzieże. Policjanci, prowadząc wielotorowe czynności operacyjne, wpadli na trop mężczyzny, który wypożyczał samochody z miejscowych wypożyczalni pojazdów i ich nie zwracał. Z co najmniej kilku samochodów zdemontował i sprzedał komplety kół, a następnie je porzucił. Łączną wartość mienia oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 200 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili także, że 37-latek wcześniej wynajął mieszkanie na terenie Wrocławia i skradł z niego całe wyposażenie. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, przebywając w różnych miejscach na terenie województwa i często je zmieniał. Został zatrzymany przez policjantów z Wrocławia na terenie powiatu wałbrzyskiego i trafił prosto do aresztu.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów, podejrzany usłyszał już sześć zarzutów m.in. przywłaszczenia mienia i kradzieży. Został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja