Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkaniec Nowego Targu odpowie za potrącenie policjantki

Data publikacji 29.03.2016

To były sceny jak z filmu. Kierowca renault nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej na ulicy Krakowskiej w Dulowej i potrącił policjantkę, która podcięta wpadła na maskę pojazdu i upadła na jezdnię. W trakcie pościgu i zorganizowanej blokadzie w Nawojowej Górze zatrzymano 81-letniego kierowcę, mieszkańca Nowego Targu. Dzisiaj zostaną mu przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji Chrzanowie w trakcie pomiaru prędkości na ulicy Krakowskiej w Dulowej „namierzyli” jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Renault. Policjantka podjęła próbę zatrzymania pojazdu w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego w terenie zabudowanym. Kierujący zwolnił, a kiedy policjantka podchodziła do pojazdu ruszył z impetem potrącając ją. Podcięta funkcjonariuszka wpadła na maskę pojazdu i upadła na jezdnię.      

Kierujący ruszył z miejsca i zaczął uciekać w kierunku Krakowa. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg, lecz kierujący samochodem osobowym marki Renault ignorował sygnały błyskowe i dźwiękowe.

Pościg trwał ponad 10 kilometrów.  Po pościgu i blokadzie kierujący renault został zatrzymany w miejscowości Nawojowa Góra.

Kierującym okazał się 81-letni mieszkaniec Nowego Targu, który był trzeźwy, ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, które zostały mu zatrzymane za przekroczenie limitu punktów karnych.

Zatrzymanemu  pobrano krew na zawartość alkoholu i narkotyków, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.    

Mieszkaniec Nowego Targu trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie on doprowadzony do prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszy zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Policjantka ruchu drogowego, która próbowała zatrzymać kierowcę, z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony