Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijana pozostawiła na ulicy małe dziecko bez opieki

Data publikacji 29.03.2016

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić matce, która pozostawiła na ulicy swojego 5 – letniego synka bez opieki. Kompletnie pijaną kobietę znaleźli policjanci. Leżała na chodniku pomiędzy zaparkowanymi samochodami. Chłopiec stał obok niej i płakał, a cała sytuacja rozgrywała się przy ruchliwej ulicy. Dziecko było przestraszone i prosiło o pomoc. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u matki około 3 promile. Kobieta już usłyszała zarzuty.

Do zdarzenia doszło w okresie Świąt Wielkanocnych, 26 marca br. około godziny 20.00. Policjanci otrzymali informację, że w rejonie ul. Łokietka we Wrocławiu znajduje się nietrzeźwa kobieta z małym dzieckiem. Funkcjonariusze rozpoczęli jej poszukiwania. Kilka ulic dalej policjanci zauważyli kobietę, odpowiadającą opisowi, leżącą na chodniku pomiędzy zaparkowanymi samochodami.

Obok niej stał i płakał mały chłopiec pozostawiony bez opieki, a cała sytuacja rozgrywała się przy ruchliwej ulicy. Dziecko było przestraszone i prosiło o pomoc. Z leżącą kobietą nie można było początkowo nawiązać kontaktu. Wyczuwalna była od niej silna woń alkoholu. Kobieta nie mogła utrzymać się na nogach, nie wiedziała gdzie się znajduje.

Dobudzona kobieta razem z dzieckiem została przewieziona do komisariatu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie na zawartość alkoholu wykazało u 35-latki około 3 promile. Z uwagi na to, że matka nie wskazała żadnej osoby, która mogłaby zaopiekować się chłopcem, został on przekazany do ośrodka opiekuńczego. Pijana kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszała ona zarzut narażenia swojego syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozić jej może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd, który także podejmie decyzję w sprawie dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony