Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zarekwirowali 17 nielegalnych automatów do gier

Data publikacji 30.03.2016

Działania funkcjonariuszy z Wałbrzycha doprowadziły do zlikwidowania nielegalnego salonu gier działającego na terenie powiatu dzierżoniowskiego i zabezpieczenia kilkunastu automatów. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 200 tys. zł. Właścicielowi salonu grozić mogą teraz wysokie grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z wałbrzyskiej komendy miejskiej ujawnili w jednym z salonów gier na terenie powiatu dzierżoniowskiego 17 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również blisko 13 tysięcy złotych i zatrzymali do wyjaśnienia osobę tam pracującą.

Maszyny zarekwirowane przez funkcjonariuszy miały zainstalowane gry o charakterze losowym i działały w celach komercyjnych w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. Uszczuplenie wpływów na rzecz Skarbu Państwaz tytułu niezapłaconych podatków oszacowano na ponad 200 tysięcy złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom, właścicielowi salonu grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, a także wysokie grzywny.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • Zarekwirowane automaty i policjanci
  • Zarekwirowane automaty
Powrót na górę strony