Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podczas imprezy postrzelił kolegę w stopę

Data publikacji 30.03.2016

Policjanci zatrzymali uczestników imprezy, podczas której doszło do postrzelenia w stopę jednego z biesiadników. Zebrany materiał w sprawie już pozwolił postawić zarzut jednemu z zatrzymanych.

29 marca 2016 roku dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego o zgłoszeniu się do placówki mężczyzny z raną postrzałową. Decyzją lekarzy mężczyznę przetransportowano do szpitala. Na szczęście już wstępne badania wskazywały, że nie ma zagrożenia życia pacjenta. Na miejscu pojawili się policjanci. Analiza sprawy prowadzona przez funkcjonariuszy wskazywała, że w jednym z mieszkań przy ulicy Kongresowej w Łodzi trwała impreza zakrapiana alkoholem. Podczas biesiady właściciel lokalu wyjął rewolwer by pokazać broń innym uczestnikom. W pewnym momencie pistolet wystrzelił, a kula przeszyła stopę jednego z mężczyzn będącego na imprezie.

Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia troje uczestników, którzy byli wraz z poszkodowanym w placówce służby zdrowia. W chwili interwencji wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. W rękach funkcjonariuszy znalazło się dwóch mężczyzn w wieku 31 i 29 lat, a także 30-letnia kobieta. Pierwszy z mężczyzn miał w organizmie blisko promil alkoholu, drugi dwa promile, a kobieta blisko 0,7 promila.

Zebrany materiał dowodowy wskazuje, że sprawcą uszkodzenia ciała był nienotowany wcześniej 31-latek. Policjanci przeszukali mieszkanie, w którym znaleźli i zabezpieczyli łącznie trzy rewolwery i kilkadziesiąt sztuk amunicji. Zabezpieczone jednostki zostaną poddane szczegółowym badaniom. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy dodatkowe zarzuty związane z nielegalnym posiadaniem broni. W związku z uszkodzeniem ciała grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź /dk)
 

Powrót na górę strony