Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

60 zarzutów dla ojca i syna

Data publikacji 31.03.2016

Skradzione ponad 5 tys. litrów paliwa i straty na blisko 35 tys. złotych. To skutki kradzieży, o które policjanci z Opole podejrzewają 40-latka oraz jego 16-letniego syna. Obaj usłyszeli ponad 60 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Teraz starszemu z nich grozi nawet do 10 lat więzienia. Sprawa 16-latka trafi do sądu rodzinnego.

W ostatnich miesiącach policjanci z Opola odnotowali zwiększoną ilość kradzieży paliwa. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, złodzieje za swój cel wybierali baki samochodów ciężarowych oraz ciężkich maszyn budowlanych. Do kradzieży dochodziło na terenie całego powiatu opolskiego.

Dzięki pracy policjantów z Opola mężczyźni odpowiedzialni za te przestępstwa zostali zatrzymani. Okazało się, że byli nimi 40-letni mieszkaniec powiatu opolskiego oraz jego 16-letni syn. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie im zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których obaj się przyznali. Starszy z mężczyzn usłyszał łącznie 34 zarzuty, a jego syn 30. Policjanci ustalili także, że mężczyźni oprócz paliwa, kradli akumulatory samochodowe oraz łańcuchy budowlane. Według pracujących nad sprawą mundurowych, ich łupem padło łącznie ponad 5 tys. litrów paliwa. Poszkodowani swoje straty oszacowali na blisko 35 tys. złotych.

40-latek został objęty policyjnym dozorem, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny. Chłopak przebywa obecnie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym dla nieletnich. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP Opole /dk)

Powrót na górę strony