Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionych

Data publikacji 01.04.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Dobrym Mieście po kilkudziesięciu minutach znaleźli 19-latkę, która zgubiła się w lesie. Dziewczyna wyszła z psem na spacer i nie mogła znaleźć drogi powrotnej do domu. Dopiero nadawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe doprowadziły ją do radiowozu. W podobnej sprawie interweniowali także policjanci ze Staszowa - odnaleźli 73-latkę, która wyszła z domu w nieznanym kierunku.

Około godziny 21.00 na numer alarmowy policji zadzwoniła 19-latka z prośbą o pomoc. Dziewczyna wyszła z domu o godzinie 18.00 i poszła z psem na spacer do lasu. Po pewnym czasie zorientowała się, że nie wie jak wrócić do domu. Zaginiona zadzwoniła pod numer alarmowy i połączyła się z dyżurnym z komisariatu w Dobrym Mieście. Policjant  natychmiast wysłał do lasu patrol policji cały czas będąc w kontakcie z 19-latką.  Oficer dyżurny przekazał dziewczynie, że ma kierować się w stronę sygnałów świetlnych i dźwiękowych, które będą nadawać policjanci. Po kilkudziesięciu minutach dziewczyna została odnaleziona cała i zdrowa. Patrol odwiózł ją do domu.

Policjanci przypominają, aby zawsze zabierać ze sobą do lasu telefon, który w takich jak ta sytuacjach może uratować nam zdrowie, a nawet życie.

----

Wczoraj tuż po godzinie 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Staszowie otrzymał telefon od zaniepokojonej mieszkanki gminy. Z przekazanych informacji wynikało, że kilkanaście minut wcześniej 73 –letnia schorowana matka zgłaszającej wyszła z domu w nieznanym kierunku. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz funkcjonariusz z psem tropiącym. Po około pół godzenie od otrzymania informacji, mundurowi odnaleźli seniorkę. Kobieta ubrana nieodpowiednio do obecnej pory roku leżała na polu, oddalonym około 300 metrów od najbliższych zabudowań. Działania stróżów prawa przyniosły efekt.

Po chwili na miejsce przyjechał zespół karetki pogotowia, który przetransportował seniorkę do szpitala. Dzięki natychmiast podjętym działaniom przez policjantów nie doszło do tragedii.

(KWP w Olsztynie / KWP w Kielcach / ms)

Powrót na górę strony