Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016

Już po raz czternasty policjanci, wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata, uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 43 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników - ponad 2000 zawodników, w tym blisko 110 policjantek i policjantów z całego kraju.

Organizatorem XIV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego. Honorowym patronatem zawody objął Komendant Główny Policji.

Trasa maratonu wiodła przez piękne tereny gminy Dębno.  Zawodnicy wystartowali równo o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Kostrzyńskiej i Słowackiego. Walczyli, biegnąc 4 pętle - dwie w Dębnie i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno, a koniec ich zmagań mogliśmy oglądać na mecie, która mieściła się przy ul. Mickiewicza w Dębnie.

Tego dnia maratończykom towarzyszyła piękna, słoneczna  pogoda, co sprzyjało zawodnikom i kibicującej publiczności, która na całej trasie biegu oklaskiwała zmagania  wszystkich sportowców. Od samego początku walka o miano najlepszego w kraju maratończyka w Policji była niezwykle zacięta.

W tegorocznych policyjnych mistrzostwach wzięło udział kilka kobiet. W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Anna Ficner z KPP w Złotoryi, druga zameldowała się Edyta Marciniak z KMP w Kaliszu, a na pudło z numerem 3 - podobnie jak w ubiegłym roku - wbiegła Beata Nienadowska z KMP w Elblągu.  

Na mecie policyjnych mistrzostw tym razem pojawił się jako pierwszy Łukasz Wróbel z KMP w Poznaniu. Drugi na mecie zameldował się Dariusz Śliwiński z KWP w Bydgoszczy, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jakub Burghardt z KWP w Krakowie.

Ze startujących w maratonie reprezentantów województwa zachodniopomorskiego najlepszy był  podobnie jak w ubiegłym roku - Stanisław Rutkowski z KP Szczecin Nad Odrą, drugi przybiegł na metę Jan Myszkowski z KPP w Wałczu  a trzeci zameldował się Jerzy Winkel z KMP w Koszalinie.

Drużynowo I miejsce zajęli policjanci z KMP w Poznaniu, II miejsce funkcjonariusze z KWP w Krakowie a III mundurowi z KWP w Bydgoszczy.

Na mecie zwycięzcy nagradzani byli medalami przez Komendanta Powiatowego Policji w Myśliborzu insp. Bogusławę Bonter - Mazek. Natomiast podczas gali inauguracyjnej, która odbyła się na głównej scenie, medale i nagrody wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Jan Pytka , Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu insp.Bogusława Bonter- Mazek, Przewodniczący ZW NSZZP Pan Marian Boguszyński, Zastępca Naczelnika Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie podinsp.Tomasz Kopka, oraz Burmistrz Dębna Pan Piotr Downar.

Oprócz medali policjanci otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

W czasie biegów trwały imprezy towarzyszące, w trakcie których policjanci przygotowali szereg atrakcji dla mieszkańców Dębna i przybyłych kibiców - szczególnie tych najmłodszych. Na specjalnie wyznaczonych stoiskach policyjnych, najmłodsi mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, a także zapoznać się z inicjatywami prewencyjnymi i profilaktycznymi policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz funkcjonariuszy z  zachodniopomorskiej drogówki. Zainteresowani mogli również obejrzeć sprzęt policyjny, używany przez mundurowych w codziennej służbie. Nie lada atrakcją dla wszystkich było pojawienie się na ulicach Dębna policyjnych koni.

Podczas mistrzostw wręczono również nagrody dla dzieci z powiatu myśliborskiego, które brały udział w konkursie plastycznym pt. " Policjant w oczach dziecka".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom sportowych zmagań i zapraszamy na kolejny Bieg Maratoński w Dębnie już  za rok!

(KWP w Szczecinie / ms)

  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #1
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #2
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #3
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #4
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #5
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #6
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #7
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #8
  • XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 #9

Film XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik XIV Mistrzostwa Polski Policjantów - Maraton Dębno 2016 (format flv - rozmiar 27.19 MB)

Powrót na górę strony