Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadł na bank - próbował ukryć się u swojej partnerki

Data publikacji 04.04.2016

„Oddawaj pieniądze” - takie słowa usłyszała kasjerka jednej z placówek bankowych w Opolu. Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad. 48-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego ukrywał się przed opolskimi mundurowymi we Wrocławiu. Usłyszał już zarzut usiłowania rozboju. Musi się teraz liczyć z karą nawet 12 lat więzienia.

10 lutego br. policjanci z Opola otrzymali zgłoszenie o napadzie na jedną z placówek  bankowych w centrum miasta. Zajmujący się sprawą funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł do środka i przedmiotem przypominającym broń palną zażądał wydania pieniędzy. Mężczyzna został spłoszony przez pracownika ochrony i uciekł.

Pracujący na miejscu policjanci zabezpieczyli dowody oraz przesłuchali świadków przestępstwa. Ustalili również rysopis podejrzanego i rozpoczęli pracę nad jego zatrzymaniem.

Prowadząc postępowanie, śledczy wytypowali podejrzewanego o ten czyn 48-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Kolejne działania kryminalnych polegały na ustaleniu miejsca jego pobytu. Okazało się, że ukrywa się on we Wrocławiu u swojej parterki. 29 marca br. opolscy antyterroryści wspólnie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Opolu, zatrzymali mężczyznę. Był kompletnie zaskoczony widokiem mundurowych. W mieszkaniu, które zajmował, policjanci znaleźli m.in. atrapę broni. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna był już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

48-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju, do którego się przyznał. Sąd objął go policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olople /dk)

Powrót na górę strony