Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał seniorów

Data publikacji 04.04.2016

Białostoccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. 44-latek odbierał pieniądze od seniorów. Usłyszał cztery zarzuty: jednego oszustwa oraz usiłowań oszustw. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, przy wsparciu kolegów z Wydziału Kryminalnego KWP, zatrzymali mieszkańca Tłuszcza podejrzanego o udział w oszustwach metodą na tzw. wnuczka.

Schemat działania oszustów był następujący: na telefon stacjonarny seniora dzwoniła osoba przedstawiając się za kuzyna. Następnie podczas kolejnego połączenia rozmówca podawał się za funkcjonariusza Policji. Pod pretekstem udziału w zatrzymaniu sprawców oszustwa nakłaniali rozmówców do pobrania i przekazania pieniędzy. To właśnie rolą 44-latka było odbieranie pieniędzy od ofiar. Niestety w jednym przypadku mieszkanka Białegostoku przekazała mu 20 tysięcy złotych. W pozostałych trzech – seniorzy nie dali się oszukać.

Zatrzymany 44-latek usłyszał cztery zarzuty, do których się przyznał. Z ustaleń mundurowych wynika jednak, że nie będą to ostatnie zarzuty. Podobnych oszustw mężczyzna prawdopodobnie dopuścił się nie tylko w Białymstoku, ale również na terenie innych miast w kraju. O dalszym losie 44-latka zadecyduje teraz sąd.

(KWP w Białymstoku / mw)
 

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany zakuwany w kajdanki
Powrót na górę strony