Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane części samochodowe i zarzuty za paserstwo

Data publikacji 05.04.2016

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na terenie posesji na poznańskich Jeżycach, funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe warte 190 tys. złotych. Teraz podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia.

14 marca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, zatrzymali na terenie poznańskich Jeżyc 44-letniego mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na należącej do niego posesji, funkcjonariusze zabezpieczyli części samochodowe od siedmiu samochodów marek BMW oraz Mini Coopera.

Według ustaleń policjantów zabezpieczone elementy pochodzą od pojazdów skradzionych na terenie Poznania i powiatu poznańskiego w okresie od lipca 2015 roku do marca br. Poza częściami samochodowymi policjanci zabezpieczyli 24 tablice rejestracyjne. Wartość odzyskanych przez funkcjonariuszy przedmiotów oszacowano na 190 tysięcy złotych.

44-latek usłyszał 21 zarzutów paserstwa. Za to przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia i zabezpieczenia majątkowego.

(KWP Poznań /dk)

  • części samochodowe
  • części samochodowe
  • części samochodowe
Powrót na górę strony