Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za groźby, nękanie i wywieranie wpływu

Data publikacji 06.04.2016

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z Woli, został zatrzymany 31-letniego Kamil S. Mężczyzna został zatrzymany przed drzwiami mieszkania swojej ofiary. Z ustaleń wynika, że Kamil S. groził kobiecie i jej małoletniej córce pozbawieniem życia, nękał ją i wywierał wpływ na zeznania pokrzywdzonej. Zatrzymany trafił do aresztu na dwa miesiące.

Do komendy na Woli zgłosiła się kobieta z informacją, że jej były partner grozi jej oraz jej 7-letniej córce pozbawieniem życia. Okazało się również, że mężczyzna nęka kobietę smsami w dzień i w nocy, podszywał się za swoją ofiarę, wykorzystując jej fotografie i dane osobowe, które bezprawnie umieścił na portalu społecznościowym z ogłoszeniami towarzyskimi wraz z fikcyjnym anonsem towarzyskim. Taka sytuacja trwała od sierpnia ubiegłego roku.

Dalsze czynności policjanta prowadzącego sprawę wskazywały, że 31-latek groził kobiecie pozbawieniem życia w celu zmiany zeznań w prowadzonym już postępowaniu przygotowawczym. Funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna wcześniej wszedł w konflikt z prawem i ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Około 23:00 zdenerwowana i wystraszona pokrzywdzona zaalarmowała policjantów z Woli o tym, że Kamil S. stoi przed drzwiami jej mieszkania. Wolscy wywiadowcy wraz z funkcjonariuszem z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu natychmiast pojechali na miejsce. 31-latek został zatrzymany.

Kamil S. trafił do policyjnej celi. Po zebraniu materiału dowodowego, 31-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb karalnych, stalkingu i wywierania wpływu na zmianę zeznań. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu na dwa miesiące. Teraz może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony