Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uśmiercenie psa ze szczególnym okrucieństwem

Data publikacji 06.04.2016

54-letni mieszkaniec gm. Rokitno został zatrzymany przez janowskich policjantów pod zarzutem uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę z licznymi i poważnymi obrażeniami zostało znalezione w worku w lesie. Przestępstwo takie jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci z Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim uzyskali informację, że w lesie w miejscowości Derło znajduje się zabity pies. Na miejscu mundurowi znaleźli w nylonowym worku ciało psa z widocznymi licznymi obrażeniami. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii stwierdził, że obrażenia te były przyczyną śmierci zwierzęcia. Stan zwłok wskazywał, że śmierci doszło maksymalnie kilka godzin wcześniej.

W toku prowadzonych czynności policjanci zatrzymali do tej sprawy 54-letniego mieszkańca gminy Rokitno. Z wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że bezpański pies został zabity pałką lub prętem za to, że zagryzł wcześniej kilka sztuk drobiu.

Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt,  za uśmiercenie zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony