Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch nietrzeźwych poszukiwanych jeżdząc skradzionym autem spowodowało kolizję – zatrzymali ich policjanci

Data publikacji 06.04.2016

Policjanci z powiatu strzelińskiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Obaj mieli w organizmie po blisko 3 promile alkoholu i byli osobami poszukiwanymi, a jeden z nich miał jeszcze sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Jakby tego było mało, auto którym się poruszali, było kradzione. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

5 kwietnia br. strzelińscy policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym m-ki Renault Laguna wjechał w jedno z ogrodzeń prywatnej posesji. Jak się okazało pojazdem jechało trzech mieszkańców gminy Oława w wieku od 33 do 37 lat. Kierowca i pasażer byli nietrzeźwi i mieli po blisko 3 promile w organizmie. Najmłodszy z nich był trzeźwy. Ponadto po sprawdzeniu danych personalnych w policyjnych systemach informatycznych uzyskano odpowiedź, że 37-latek ma aktualny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych i jest poszukiwany, a 36-latek jest poszukiwany w celu odbycia kary za wcześniejsze przewinienia.

Żaden z zatrzymanych mężczyzn nie przyznawał się do prowadzenia pojazdu, choć świadkowie twierdzą, że kierujący pojazdem jeździł po miejscowości bardzo brawurowo, nie zważając na bezpieczeństwo ani przepisy obowiązujące w ruchu drogowym.

Obecnie funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia oraz udział poszczególnych osób w tej sprawie, a także to, kto ukradł zabezpieczony przez policjantów samochód.

W związku z tym cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie zakazu sądowego aż do lat 3.

(KWP Wrocław / mm)

Film Nietrzeźwi poszukiwani, kradzionym autem spowodowali kolizję

Pobierz plik Nietrzeźwi poszukiwani, kradzionym autem spowodowali kolizję (format mp4 - rozmiar 23.58 MB)

Powrót na górę strony