Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy lawet

Data publikacji 18.12.2007

Policjanci ze Świebodzina zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców dwupoziomowych lawet. Obywatele Litwy przewożąc po 9 samochodów osobowych na swoich lawetach, jechali całą szerokością krajowej "dwójki". Teraz odpowiedzą za swoje zachowanie.

W nocy świebodzińscy policjanci otrzymali informację, że drogą krajową nr 2 jadą dwie lawety załadowane samochodami. Z relacji innych uczestników ruchu wynikało, że kierujący lawetami mogą być nietrzeźwi. Dwupoziomowe lawety, z których każda przewoziła po 9 samochodów osobowych jechały całą szerokością ruchliwej drogi.

Natychmiast w to miejsce pojechali policjanci ze Świebodzina. Już po chwili funkcjonariusze zatrzymali dwa pojazdy należące do obywateli Litwy. Obaj wracali z Niemiec załadowani kupionymi tam samochodami. Kierowców poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało, jeden z nich miał 2,73 drugi natomiast 2,47 promila alkoholu we krwi.
Obaj kierowcy zostali zatrzymani, a ich samochody zabezpieczone na policyjnym parkingu.

O dalszym losie Litwinów zadecyduje prokurator. Za przestępstwo, jakiego się dopuścili grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Powrót na górę strony