Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na bank zatrzymany przez krakowskich policjantów

Data publikacji 08.04.2016

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 51–letniego mieszkańca podkrakowskiej miejscowości, który jest podejrzany o napad na placówkę bankową w Krakowie. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło 4 kwietnia br. Do jednej z placówek bankowych na Dębnikach wszedł zamaskowany mężczyzna, który podszedł do kasjerki i strasząc ją przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy. Pracownica banku, z obawy o życie własne oraz klientów, wydała pieniądze, wówczas napastnik spakował je do trzymanej przy sobie torby i uciekł.

Wezwani na miejsce policjanci przystąpili do ustalania szczegółów zdarzenia i poszukiwań sprawcy Zabezpieczone na miejscu ślady trafiły do szczegółowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie rozmawiali ze świadkami zdarzenia, zabezpieczyli monitoring, który następnie szczegółowo przeanalizowali i zebrali wiele szczegółowych informacji, które pozwoliły na wytypowanie osoby, która mogła dopuścić się tego przestępstwa. Okazał się nią 51–letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Mężczyzna został zatrzymany.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / mw)

 

Powrót na górę strony