Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Atakował kobiety na dworcu we Wrocławiu

Data publikacji 08.04.2016

Wrocławscy policjanci zatrzymali podejrzanego o przestępstwa seksualne. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna trzykrotnie dopuścił się molestowania seksualnego wobec kobiet. Do zdarzeń doszło na terenie dworca kolejowego. Za popełnione czyny grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali mężczyznę, który zaatakował kobiety na terenie dworca kolejowego i doprowadził je do innych czynności seksualnych. Okazało się, że napastnikiem jest 36-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na dworcu Wrocław Głównym, bezpośrednio po napaści na jedną z kobiet. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu.

Funkcjonariusze komisariatu kolejowego we Wrocławiu, wykonując dalsze czynności w tej sprawie ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne czyny. Jak się okazało, napastnik w podobny sposób zaatakował jeszcze dwie inne kobiety. Na szczęście, we wszystkich tych przypadkach poszkodowane nie doznały żadnych obrażeń. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

36-latek usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstwa doprowadzenia osób do innej czynności seksualnej, za co grozi kara nawet do 8 lat.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony