Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy napadu na kantor i salon gier zatrzymani

Data publikacji 11.04.2016

Policjanci zatrzymali mężczyzn związanych z napadem na kantor w Raciborzu i napadem na salon gier w Pułtusku. Do obu zdarzeń doszło na początku kwietnia br. Podejrzani trafili już do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Całe zdarzenie w niedzielę, 3 kwietnia br., w Raciborzu zostało zarejestrowane na nagraniu monitoringu, gdzie widać jak jeden ze sprawców, po wejściu do środka kantoru, przedmiotem przypominającym pistolet sterroryzował pracownicę i próbował wymusić na niej wydanie pieniędzy. Zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zdecydowaną postawę kasjerki.

Do pracy natychmiast przystąpili kryminalni, którzy cały czas analizowali informacje przekazywane przez mieszkańców. Dzięki jednej z takich informacji śledczy trafnie wytypowali i zatrzymali 10 kwietnia br. dwóch mężczyzn związanych z napadem. Zatrzymani to 26 i 33-letni mieszkańcy Raciborza. Obaj trafili do policyjnego aresztu, a obecnie prowadzone są z nimi czynności procesowe. Grozi im nawet 12-letni pobyt w więzieniu.

Komendant Powiatowy Policji  w Raciborzu mł. insp. Łukasz Krebs składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przekazali informacje umożliwiające identyfikację oraz  zatrzymanie podejrzanych.

...

Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło w miniony piątek, 8 kwietnia br.,  w jednym z pułtuskich salonów gier. Trzej młodzi mężczyźni weszli do pomieszczenia z maszynami do grania i zaatakowali 59-letnią kobietę obsługującą salon. Sprawcy pobili ją, następnie skradli pieniądze oraz telefon komórkowy i uciekli z miejsca zdarzenia.

Poinformowana chwilę po zdarzeniu pułtuska policja podjęła czynności mające na celu zidentyfikowanie i zatrzymanie sprawców. Po kilkunastu godzinach policjanci z wydziału kryminalnego pułtuskiej komendy zatrzymali podejrzanych.

Sąd Rejonowy w Pułtusku przychylił się do wniosku miejscowej prokuratury oraz policji i zastosował tymczasowe aresztowanie wobec młodych mieszkańców powiatu pruszkowskiego. Za rozbój grozi im teraz kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / KWP w Radomiu /dk)

Powrót na górę strony