Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w skradzionym samochodzie

Data publikacji 13.04.2016

Policjanci z zielonogórskiej drogówki zatrzymali obywatela Litwy, który siedział w luksusowym samochodzie skradzionym kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut.

W poniedziałek  (11 kwietnia 2016) ok. godz. 22.30 policjanci ruchu drogowego otrzymali informację, że w jednej z podzielonogórskich miejscowości widziany był luksusowy samochód wjeżdżający do lasu. Z uwagi na późną godzinę wzbudziło to podejrzenia policjantów. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, żeby to sprawdzić. Na jednej z leśnych dróg zauważyli pojazd marki BMW. Gdy podeszli do samochodu zauważyli wewnątrz młodego mężczyznę, który na ich widok próbował uciekać. Został zatrzymany, a samochód zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Po sprawdzeniu okazało się, że zatrzymany to 20-letni Litwin. Podczas przesłuchania 20-latek przyznał się do kradzieży luksusowego auta. Jak ustalili policjanci młody mężczyzna był wcześniej notowany w swoim kraju za kradzieże samochodów. 20-latek, który usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, dobrowolnie poddał się karze.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość samochodu jest szacowana na co najmniej 200 tys zł.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

  • skradziony samochód #1
  • skradziony samochód #2
  • skradziony samochód #3

Film Skradziony samochód

Pobierz plik Skradziony samochód (format mp4 - rozmiar 15.92 MB)

Powrót na górę strony