Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 13.04.2016

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej w Gdańsku odzyskali trzy skradzione auta o łącznej wartości ok. 300 tys. zł. Zatrzymano do wyjaśnienia dwóch mężczyzn, m.in. właściciela komisu, który oferował do sprzedania jeden z zabezpieczonych samochodów.

Kryminalni z wydziału zwalczającego przestępczość samochodową w ciągu kilku ostatnich dni przeprowadzili działania, w trakcie których zdobyli informację, gdzie znajdują się kradzione auta.

Okazało się jeden z tych samochodów jest wystawiony do sprzedaży w jednym z komisów w Gdańsku. Sprzedawca zapewniał, że bmw jest legalne i zostało sprowadzone z Niemiec. Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny pojazdu i odkryli ingerencję w numery identyfikacyjne VIN. Funkcjonariusze szybko ustalili, że auto zostało skradzione na terenie Polski. Samochód został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a właściciel komisu został zatrzymany do wyjaśnienia.

Kolejny odzyskany samochód to citroen, który skradziony został w nocy z niedzieli na poniedziałek z terenu osiedla Kowale. Policjanci znaleźli go pozostawionego na polu w jednej z miejscowości pod Gdańskiem.

Z kolei wczoraj, kryminalni zabezpieczyli od mieszkańca Gdańska toyotę, w której zostały przerobione numery identyfikacyjne. Aktualny właściciel został przesłuchany i po czynnościach zwolniony.

Wszystkie trzy zabezpieczone samochody zostaną teraz przebadane przez biegłego z zakresu mechanoskopii, a następnie przekazane prawowitym właścicielom. Policjanci pracują nadal nad ustaleniem i zatrzymaniem osób, które mają związek z kradzieżą i przerobieniem numerów identyfikacyjnych w tych pojazdach. Każde z odzyskanych aut jest wartości ok. 100 tys. zł.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony