Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za zabójstwa

Mundurowi ze Śląska zatrzymali 22-letniego mieszkańca Świętochłowic, podejrzanego o zabójstwo swojej 32-letniej partnerki. Świętochłowiczanin został już tymczasowo aresztowany. Za zabójstwo konkubenta odpowie także kobieta, zatrzymana przez policjantów ze Świdnicy. Obie tragedie wydarzyły się podczas rodzinnych kłótni. Sprawcom może teraz grozić dożywotni pobyt w więzieniu.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Policjanci z ogniwa interwencyjnego zostali skierowani przez oficera dyżurnego do jednego ze świętochłowickich mieszkań, gdzie doszło do zgonu kobiety. Pod wskazanym adresem stróże prawa znaleźli zwłoki 32-letniej mieszkanki Gliwic. Na miejscu obecny był również jej 22-letni partner, który wezwał wcześniej pogotowie. Zmarła miała wyraźne obrażenia głowy, które świadczyły o tym, że wcześniej mogła zostać pobita. Na miejsce zostali również skierowani policjanci wydziału kryminalnego oraz technik kryminalistyki, którzy w trakcie oględzin zabezpieczyli ślady.

Wyjaśnienia młodego świętochłowiczanina dotyczące obrażeń ciała zmarłej budziły wiele wątpliwości, dlatego też mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania przyznał się, że w trakcie kłótni z partnerką kilkakrotnie uderzył ją. Przeprowadzona sekcja zwłok kobiety wykazała liczne urazy i obrażenia głowy, które były powodem jej śmierci.

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i tymczasowo aresztował 22-latka. Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu teraz nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

----

Świdniccy policjanci zatrzymali 23-letnią kobietę, podejrzewaną o zabójstwo swojego konkubenta. Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło podczas awantury domowej w jednym z domów na terenie gminy. Między partnerami wywiązała się kłótnia, podczas której kobieta ugodziła 30-letniego mężczyznę nożem w klatkę piersiową. 

Na miejscu czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo–śledcza. Uczestniczył w nich również prokurator. Po zatrzymaniu podejrzewanej okazało się, że 23-latka jest nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało u niej niemal promil alkoholu w organizmie. 

Zatrzymana kobieta już usłyszała zarzut zabójstwa. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o jej tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. 

Przypomnijmy, że za zabójstwo w świetle kodeksu karnego może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Katowicach / KWP we Wrocławiu / ms)

 • Zatrzymany podejrzany #1
  foto: KWP w Katowicach
 • Zatrzymany podejrzany #2
  foto: KWP w Katowicach
 • Zatrzymany podejrzany #3
  foto: KWP w Katowicach
 • Zatrzymany podejrzany #5
  foto: KWP w Katowicach
 • Zatrzymany podejrzany #6
  foto: KWP w Katowicach
 • Zatrzymana podejrzana
  foto: KWP we Wrocławiu
Powrót na górę strony