Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ślubowania nowo przyjętych policjantów

W całym kraju odbywają się ślubowania kolejnych, nowo przyjętych policjantów. To już drugi nabór do naszej formacji w tym roku. Funkcjonariusze ślubują służyć wiernie narodowi, chronić porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.

14 kwietnia 2016 r. o godz. 12.00 odbyła się uroczystość ślubowania 82 nowych policjantów i policjantek, przyjętych do służby. To już drugi nabór do naszej formacji w tym roku. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło w 2016 r. już 189 funkcjonariuszy. Akty ślubowania nowo przyjętym wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi kolejnych już w tym roku nowych policjantów, w tym 14 kobiet. 14 kwietnia 2016 r. słowa roty ślubowania wypowiedziało 82 nowych funkcjonariuszy. W uroczystej ceremonii, oprócz nowych funkcjonariuszy, kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz jednostek garnizonu dolnośląskiego, udział wzięli również przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Policjantom i policjantkom, akty ślubowania wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego. Szeregi dolnośląskiej Policji zasiliło już w 2016 r. 189 funkcjonariuszy.

----

Siedemnastu policjantów zebranych wczoraj na uroczystym apelu w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie ślubowało „służyć wiernie narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Nowych funkcjonariuszy powitał w szeregach I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomir Zagojski. W uroczystości wzięła udział także kadra kierownicza lubelskiego garnizonu.

Wśród nowych policjantów jest 9 kobiet i 8 mężczyzn. 13 osób posiada wyższe wykształcenie. Policjanci po odbyciu szkolenia podstawowego w szkole Policji trafią do następujących  komend:  W Lublinie - 7, Łukowie - 2, Tomaszowie Lubelskim - 2,  Chełmie - 1 , Zamościu - 1, Krasnymstawie - 1, Świdniku -1, oraz 2 osoby do Oddziału Prewencji Policji. Największą liczbę punktów uzyskał p. Kamil Dybkowski, przyjęty do KMP w Lublinie. W tym roku do lubelskiego garnizonu Policji przyjęto łącznie 115 nowych funkcjonariuszy. 

----

Na placu przed budynkiem Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby 51 funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Tomasz Michułka, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Komendant  w swoim przemówieniu powrócił także do Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, wspominając wzorową postawę poległych funkcjonariuszy. Na zakończenie życzył wszystkim policjantom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów, a rodzinom nowych stróżów prawa zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do nowych policjantów słowa skierowali również ksiądz kanonik Stanisław Sikorski, duszpasterz Policji Diecezji Radomskiej, a także prezydent Radomia - Radosław Witkowski.

Było to drugie przyjęcie do służby w tym roku do jednostek podległych KWP zs w Radomiu. Wśród nowych policjantów zdecydowana większość posiada wyższe wykształcenie. Teraz przed kandydatami kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobyła post. Milena Rusin, uzyskując 201 punktów na 220 możliwych. Po szkoleniu, służbę pełnić będzie w Komendzie Miejskiej Policji w Radomiu.

Przyjęci dzisiaj policjanci trafią po szkoleniu do Ciechanowa (2), Garwolina (2), Gostynin (1), Grójca (4), Łosic (1), Ostrołęki (1), Ostrowi Mazowieckiej (2), Płocka (4), Płońska (4), Radomia (5), Siedlec (4), Sochaczewa (3), Szydłowca (1), Węgrowa (2), Wyszkowa (1), Żuromina (2), Żyrardowa (3), KWP (3), SPPP Radom (3), SPPP Płock (3).

W 2016 roku szeregi Mazowieckiej Policji ma zasilić 279 policjantów. W marcu przyjęto 70 nowych policjantów. Planowane są jeszcze trzy terminy przyjęć. W 2015 roku swoją przyszłość z Policją związało 181 osób.

----

Dzisiaj (15.04.2016) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie 30 kandydatów w obecności insp. Piotra Ostrowskiego złożyło uroczystą przysięgę. To drugie przyjęcie do służby w 2016 r. Szeregi zachodniopomorskiej Policji zasiliło już 70 policjantów.

Uroczystość odbyła się w Sali Konferencyjnej, w której stawili się nowi policjanci wspierani przez towarzyszące im rodziny.  Wśród nich jest 7 kobiet i 23 mężczyzn.

Adepci wypowiedzieli słowa roty i złożyli ślubowanie w obecności p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego, który następnie wręczał kandydatom akty nominacyjne.
Po zakończeniu ceremonii ślubowania Komendant powitał nowo przyjętych życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie. W swoim przemówieniu podkreślił, że  podejmowanie jej trudów będzie nie tylko próbą dla nich samych ale również dla ich rodzin.

Nowo przyjęci w pierwszej kolejności odbędą kilkumiesięczne przeszkolenie, aby następnie wesprzeć pracę swoich kolegów w jednostkach Policji:

 • OPP -  10 osób,
 • KWP  Szczecin - 4 osoba,
 • KMP  Szczecin  - 7 osób,
 • KPP Kamień Pomorski  - 2 osoby,
 • KPP Kołobrzeg - 1 osoba,
 • KPP Myślibórz - 1 osoba,
 • KPP Stargard Szczeciński - 1 osoba,
 • KPP Szczecinek - 2 osoby,
 • KPP Świdwin - 1 osoba,
 • KPP Wałcz - 1 osoba,

----

Służba w szeregach Policji od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Młodzi ludzie podkreślają, że mundur to honor i zaszczyt, ale również zobowiązanie skutecznej służby na rzecz społeczeństwa. Nawet z narażeniem życia.

Kolejna grupa policjantów złożyła w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. ślubowanie, wypowiadając słowa przesięgi. 20 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi jednostek w Gorzowie Wlkp., Zielonej Górze, Słubicach, Żaganiu, Międzyrzeczu, Strzelcach Krajeńskich, Żarach, Nowej Soli i Świebodzinie. Wśród nich znalazła się jedna kobieta. Policjantom towarzyszyli najbliżsi. Dla wielu z nich wydarzenie to było zwieńczeniem wielomiesięcznych starań i spełnieniem zawodowych marzeń. Uroczystość zgromadziła kadrę kierowniczą lubuskiej KWP. Wzięli w niej udział również przedstawiciele Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – Dyrektor Generalny Roman Sondej oraz Dyrektor Biura Wojewody Waldemar Gredka. Słowa powitania do nowo przyjętych funkcjonariuszy skierował I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz. Młodzi policjanci 19 kwietnia rozpoczną szkolenie podstawowe, który przygotuje ich do pełnienia służby policyjnej. W Szkole Policji w Słupsku spędzą najbliższe sześć miesięcy. Po powrocie będą pełnić służbę w swoich jednostkach macierzystych.

Uroczystość ślubowania była także okazją do podziękowania księdzu kanonikowi Jerzemu Piaseckiemu w I rocznicę objęcia funkcji kapelana lubuskiej Policji. Słowa wdzięczności za duchową opiekę oraz posługę duszpasterską wśród policjantów wyraził I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp., insp. Krzysztof Sidorowicz, wręczając księdzu kapelanowi okolicznościowy upominek. Ksiądz Kapelan jest związany z Policją od wielu lat. Początkowo był Kapelanem Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., a od roku pełni również funkcję kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

Ostatnim punktem uroczystości było nagrodzenie przez kierownictwo lubuskiej Policji jednego ze swoich funkcjonariuszy. Sierż. Sławomir Przypis na początku kwietnia zdobył tytuł Mistrza Europy K-1 w kickboxingu. Na co dzień służy on w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Kickboxing uprawia od siedmiu lat. Podczas gali Explosion Fight Night, która miała miejsce w niemieckim Senftenbergu Sławek znokautował swojego przeciwnika, dzięki czemu mógł założyć mistrzowski pas federacji IKBF. Nagrodzony policjant otrzymał list gratulacyjny i nagrodę pieniężną.

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opole odbyło się ślubowanie nowych policjantów.  21 nowych policjantów ślubowało dziś na sztandar i tym samym wstąpiło w szeregi opolskiej Policji. To oni, z rąk p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu, odebrali akty ślubowania. Na uroczystości obecna była kadra kierownicza komendy, kapelan opolskiej Policji ksiądz dr Alfons Schubert oraz rodziny nowo przyjętych policjantów. Insp. Jacek Tomczak złożył nowym funkcjonariuszom gratulacje i życzył sukcesów w przyszłej służbie.  

Młodzi adepci najbliższe 6 miesięcy spędzą w szkole Policji w Szczytnie. Tam zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po odbyciu przeszkolenia, rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny.

----

W piątek, 15 marca, w auli komendy wojewódzkiej w Gdańsku na Biskupiej Górce odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku insp. Jarosław Rzymkowski, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. W najbliższych dniach trafią na szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Słupsku,  gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi. Będą uczyć się m.in. podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Następnie wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Ceremonia ślubowania była okazją do uroczystego wyróżnienia policjantów za 20-lecie służby w resorcie. 6 funkcjonariuszy otrzymało z rąk komendanta wojewódzkiego okolicznościowy upominek oraz list gratulacyjny.

Na uroczystości obecni byli zastępcy komendanta wojewódzkiego, przedstawiciele kadr kierowniczej, związków zawodowych Policjantów woj.pomorskiego oraz rodzin nowo przyjętych funkcjonariuszy. Obecny był także kapelan wojewódzki Policji – ks. prałat Bogusław Głodowski. Honorowym gościem był przedstawiciel Wojewody Pomorskiego – Pan Grzegorz Strzelczyk.

Po ceremonii był czas na gratulacje, życzenia oraz pamiątkowe zdjęcia.

----

W sali konferencyjnej im. insp. Wiktora Ludwikowskiego na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu  15 kwietnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 46 nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli obecni przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Poznaniu, Urzędu Miasta Poznania, ZW NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego oraz kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji i naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Na uroczystości nie mogło zabraknąć również wsparcia duchowego wielkopolskich policjantów – kapelana KWP w Poznaniu Księdza Prałata Stefana Komorowskiego.

Insp. Tomasz Trawiński życzył nowym policjantom wytrwałości. Przypomniał, że wypowiedziana rota ślubowania to zobowiązanie. Podziękował także rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości, prosząc tym samym o wsparcie młodych stróżów prawa na ich nowej, zawodowej drodze.

Był to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zbierania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w jednostkach garnizonu wielkopolskiego. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie.

Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia. Dla wszystkich nowo zaślubionych policjantów, ich rodzin i przyjaciół były to wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

----

Dzisiaj (15.04.2016) w Komendzie Wojewódzkiej Policji Białymstoku odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy, przyjętych do służby w podlaskim garnizonie. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 12 policjantów i trzy policjantki, którzy wcześniej sprostali wymogom stawianym kandydatom do służby i przeszli wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego. Przed Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku funkcjonariusze ślubowali m.in. „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. 

Zanim jednak młodzi adepci podlaskiej Policji będą mogli wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów i koleżanki, czeka ich kilkumiesięczne szkolenie w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Następnie 5 z nich trafi do Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, 3 do Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku, 2 do Komendy Miejskiej Policji w Łomży, 1 do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz po jednej osobie do Komend Powiatowych Policji w: Augustowie, Bielsku Podlaskim, Sokółce, Wysokiem Mazowieckiem.

Po zakończonej ceremonii nowo przyjęci do służby mogli liczyć na gratulacje i uściski od członków swoich rodzin i przyjaciół, którzy uczestniczyli w tej niecodziennej uroczystości.

----

15 kwietnia br. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor dr Tomasz Miłkowski. Komendant życzył młodym adeptom sztuki policyjnej powodzenia i satysfakcji w służbie.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 62 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 29 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji.

Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie przydzielonych zostanie 6 policjantów. W Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu służbę rozpocznie 4 nowych funkcjonariuszy. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 3 nowych policjantów, natomiast do Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i Komendy Powiatowej w Proszowicach przydzielonych zostanie po 2 nowych policjantów. Do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komendy Powiatowej w Brzesku, Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie, Komendy Powiatowej w Myślenicach, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Komendy Powiatowej w Wadowicach, Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem trafi po 1 nowym funkcjonariuszu.

To drugie w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w województwie małopolskim. W tym roku Komendant Wojewódzki Policji przyjął do służby w jednostkach Policji w województwie już 157 osób. Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie, aby z dumą służyli społeczeństwu.

----

W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się dzisiaj ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło 99 stróżów prawa. Ślubowanie od nich przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia.

Dzisiejsza uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Piotr Kucia. W uroczystości udział wzięli również: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Rafał Stanek, były Komendant Główny Policji gen. Tadeusz Budzik, Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego Jacek Bryła, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach oraz policyjni kapelani. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczysta defilada najmłodszych mundurowych została przyjęta przez Zastępcę Komendanta przy wtórze Orkiestry Policyjnej województwa śląskiego.

Wiceszef śląskiego garnizonu policji insp. Piotr Kucia w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Już za kilka dni policjanci, którzy złożyli wczoraj ślubowanie, odbędą półroczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi macierzystych jednostek garnizonu śląskiego.

----

18.04.2016 r. w sali im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” 10 nowych policjantów wypowiadając słowa roty, ślubowało na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach „strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia.” W ten sposób rozpoczęli oni niewątpliwie trudną i wymagająca służbę, przynoszącą jednak wiele satysfakcji.
 
Każdy z nich wyjedzie na sześciomiesięczne szkolenie do Szkoły Policji w Pile, po którym odbędzie się adaptacja zawodowa. Dopiero wtedy z odpowiednią wiedzą z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej oraz umiejętnościami strzeleckimi zweryfikowaną podczas adaptacji, wrócą do swoich macierzystych jednostek na terenie naszego województwa. Tam już na stałe wypełniać będą przydzielone obowiązki służbowe.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w obecności pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bednarka. W uroczystości wziął udział także pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach mł. insp. Artur Bielecki, kadra kierownicza świętokrzyskiego garnizonu, kapelan Wojewódzkiego Ośrodka Duszpasterskiego Policji województwa świętokrzyskiego oraz rodziny nowo przyjętych funkcjonariuszy.

----

18 kwietnia 2016 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów, w którym po raz pierwszy uczestniczyły rodziny młodych funkcjonariuszy oraz przedstawiciele władz samorządowych z Wicewojewodą Karolem Młynarczykiem na czele. Ceremonię poprzedziła msza święta celebrowana przez Kapelana Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi księdza dr Kazimierza Zaleskiego.

Następnie przystąpiono do oficjalnej uroczystości. Funkcjonariusze wypowiedzieli słowa roty, które odebrał insp. Andrzej Łapiński  Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi  oraz kierownictwo Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej."

Te słowa przysięgi podczas uroczystości wypowiedziało 25 osób w tym 4 kobiety, w sumie garnizon łódzki  zasiliło 40 policjantów z czego 6 to panie.  Po przeszkoleniu podstawowym  nowo przyjęci  policjanci będą pełnić służbę w  łódzkim Oddziale Prewencji, Komendzie Miejskiej Policji w Łodzi pozostali  trafią do komend miejskich i powiatowych policji garnizonu łódzkiego.

Po zakończeniu ceremonii ślubowania insp. Andrzej Łapiński  powitał nowych funkcjonariuszy, życząc im wytrwałości oraz sukcesów w tej niełatwej i wymagającej służbie.

----

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy 19 kwietnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby policjantów. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji zasiliło 54 funkcjonariuszy, wśród których jest 11 kobiet. Ślubowanie od policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

Nowo przyjęci do służby policjanci już jutro rozpoczną półroczny kurs podstawowy w  Szkole Policji w Słupsku. 

Po zakończeniu szkolenia funkcjonariusze powrócą do województwa kujawsko-pomorskiego: do Bydgoszczy 18 osób, do Torunia 9, do Grudziądza 6, do Inowrocławia, Tucholi i KWP w Bydgoszczy 3, do Włocławka 2, Chełmna, Radziejowa, Żnina i po jednym do Golubia-Dobrzynia, Nakła, Rypina oraz Świecia.

Słowa gratulacji i powodzenia policjanci usłyszeli od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały, który zwrócił uwagę na słowa roty wypowiedziane podczas ślubowania. Podkreślił wagę zobowiązania przyjętego przez młodych funkcjonariuszy wiążącego się z wyborem zawodu policjanta.

Następnie głos zabrał kapelan kujawsko-pomorskiej policji ks. Prałat Stanisław Kotowski, który życzył adeptom sztuki policyjnej wytrwałości w tej jakże niełatwej służbie, a w przyszłości zdobycia szlifów oficerskich.

Wszystkim nowo przyjętym policjantom życzymy sukcesów w podejmowanych działaniach oraz powodzenia w służbie Ojczyźnie oraz obywatelom.

Uroczysta zbiórka była także okazją do szczególnych gratulacji. Usłyszeli je od Komendanta policjanci mianowani na pierwszy stopień oficerski "podkomisarza".

 

SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

 • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe i korzystający z pełni praw publicznych,
 • posiadający, co najmniej średnie wykształcenie,
 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Lublinie / KWP w Radomiu / KWP w Szczecinie / KWP w Opolu / KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP w Gdańsku / KWP w Poznaniu / KWP w Białymstoku / KWP w Krakowie / KWP w Katowicach / KWP w Kielcach / KWP w Łodzi / ms)

 • KWP w Lublinie

 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #1
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #2
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #3
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #4
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #5
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #6
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #7
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #8
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #9
 • KWP we Wrocławiu

 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #1
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #2
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #3
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #4
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #5
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #6
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #7
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów #8
 • KWP w Radomiu

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • ślubowanie #8
 • KWP w Szczecinie

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • KWP w Opolu

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • ślubowanie #8
 • ślubowanie #9
 • KWP w Gorzowie Wlkp.

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • ślubowanie #8
 • ślubowanie #9
 • ślubowanie #10
 • ślubowanie #11
 • ślubowanie #12
 • KWP w Gdańsku

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • ślubowanie #8
 • KWP w Poznaniu

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • ślubowanie #7
 • ślubowanie #8
 • KWP w Białymstoku

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • KWP w Krakowie

 • ślubowanie #1
 • ślubowanie #2
 • ślubowanie #3
 • ślubowanie #4
 • ślubowanie #5
 • ślubowanie #6
 • KWP w Katowicach

 • kompania honorowa policji
 • zbiórka
 • komendant dokonuje przeglądu kompanii honorowej
 • nowoprzyjęci policjanci
 • kompania honorowa policji
 • wciąganie na masz flagi Polski
 • kompania honorowa policji
 • śłubowanie nowoprzyjętych policjantów
 • komendant grtuluje nowoprzyjętym policjantom
 • policjanci oddają honory komendantowi
 • komendant grtuluje nowoprzyjętym policjantom
 • komendant wręcza policjantowi legitymację służbową
 • komendant grtuluje nowoprzyjętym policjantom
 • tybuna honorowa
 • przemarsz orkiesty policyjnej
 • przemarsz kompanii honorowej
 • przemarsz nowoprzyjętych policjantów
 • KWP w Bydgoszczy

 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
 • Ślubowania nowo przyjętych policjantów
Powrót na górę strony