Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwarcie nowoczesnej policyjnej strzelnicy w Radomiu

Radomscy policjanci mają nowoczesną strzelnicę. Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie. Dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi i oprogramowaniu, obiekt będzie z powodzeniem mógł służyć mundurowym z całego regionu.

Strzelnica powstała na terenie Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Wraz z budową strzelnicy powstały parkingi, wymieniono oświetlenie zewnętrzne oraz ogrodzenie. Zajęto się także dostosowaniem budynku głównego KWP do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Inwestycja była realizowana w ramach Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji w latach 2013-2015. Całość przeprowadzonych prac to koszt blisko 14 mln złotych, pochodzących ze Skarbu Państwa i Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji.

Wykonawcą robót budowlanych była firma Przedsiębiorstwo PUH AGRO-BUD - Zakład Urządzeń Metalowych METAL-CHEM II ze Starachowic. W budynku strzelnicy, oprócz sześciu stanowisk strzelniczych znalazła się także siłownia, sala do ćwiczeń oraz zaplecze sanitarno-magazynowe. Koszt budowy samej strzelnicy to kwota prawie 7 mln zł.

W garnizonie mazowieckim od roku 2013 wybudowano w sumie 5 nowoczesnych, spełniających aktualne standardy strzelnic (w Ostrołęce, Płocku, Siedlcach, Sierpcu i Radomiu).

(KWP w Radomiu / ms)

  • strzelnica w Radomiu #1
  • strzelnica w Radomiu #2
  • strzelnica w Radomiu #3
  • strzelnica w Radomiu #4
  • strzelnica w Radomiu #5
Powrót na górę strony