Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali koparko-ładowarkę

Data publikacji 18.04.2016

Funkcjonariusze z komisariatu w Pionkach odzyskali skradzioną koparko-ładowarkę oraz zatrzymali sprawcę kradzieży. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło kilka dni temu na terenie gminy Jedlnia Letnisko. Z terenu prywatnej posesji skradziono koparko-ładowarkę wartą kilkadziesiąt tys. zł. Sprawą zajęli się policjanci z Pionek. Dzięki intensywnej pracy kryminalnych funkcjonariusze ustalili i zatrzymali osobę podejrzana o kradzież oraz odzyskali maszynę. Jak się okazało, zatrzymany 38-letek po kradzieży sprzętu ukrył go w stodole na terenie swojej posesji, w powiecie lipskim.  Na dodatek zaangażował w cały proceder swoich kolegów. Prosił ich aby pomogli mu w transporcie mówiąc, że koparko-ładowarkę kupił. Mężczyzna już rok wcześniej też próbował ukraść podobny sprzęt, jednak wtedy mu się to nie udało.

Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny został zastosowany policyjny dozór, poręczenie majątkowe i zabezpieczenie majątkowe. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony