Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego sprawcę kolizji

Data publikacji 19.04.2016

Policjant będący poza służbą zauważył kierującego oplem zafira, który podczas parkowania uderzył w inny samochód i chciał uciec. Funkcjonariusz widząc to natychmiast zareagował, zatrzymując kierowcę. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy.

Wczoraj (18 kwietnia 2016) około godz. 17, policjant suskiej komendy będąc poza służbą na zakupach w Makowie Podhalańskim, wychodząc z jednego z supermarketów zauważył wjeżdżający na parking samochód Opel Zafira, którego kierujący zaczął parkować. W trakcie tego manewru uderzył w zaparkowany samochód Opel Corsa, po czym usiłował odjechać z parkingu.

Sierż.szt. Marcin Targosz podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi kierowcy, przedstawił się i okazał legitymację służbową. Równocześnie wyczuł silną woń alkoholu od kierującego w związku z czym wyciągnął kluczyk ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił dyżurnego tamtejszego komisariatu. Do przyjazdu patrolu ruchu drogowego, który potwierdził stan nietrzeźwości (1,6 promila alkoholu w organizmie), mężczyzna był pod opieką policjanta.

Mieszkaniec gminy Maków Podhalański po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawie kolizji został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Sierż. sztab. Marcin Targosz pracuje w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej jako referent ruchu drogowego, w służbie od 9 lat.

(KWP Kraków /dk)

 

Powrót na górę strony