Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna jazda kierowcy busa

Data publikacji 19.04.2016

Kierowca nie zważając na bardzo złe warunki atmosferyczne, wyprzedzał pomimo zakazu, a manewr kontynuował wykorzystując do tego pas do skrętu w lewo oraz powierzchnię wyłączoną z ruchu. Został ukarany najwyższym mandatem, na jego konto wpłynęło również 16 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17 kwietnia 2016) roku na drodze krajowej K-24 pomiędzy miejscowościami Przytoczna i Chełmsko. Policjanci patrolujący drogę nieoznakowanym radiowozem zauważyli fiata ducato. W pewnym momencie kierowca nie zważając na bardzo złe warunki atmosferyczne, intensywne opady deszczu i ograniczoną widoczność, wyprzedzał dwie ciężarówki.

Nagranie w policyjnym radiowozie zarejestrowało, że kierowca nie przejmował się zakazem wyprzedzania oraz linią podwójną ciągłą, a manewr ten kontynuował wykorzystując pas do skrętu w lewo oraz powierzchnię wyłączoną z ruchu.

Kierowca, mieszkaniec województwa dolnośląskiego został zatrzymany do kontroli drogowej. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz nałożyli na niego 16 punktów karnych.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Film Kierujący samochodem

Pobierz plik Kierujący samochodem (format mp4 - rozmiar 7.54 MB)

Powrót na górę strony