Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 19.04.2016

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, będąc po służbie, zatrzymał pijanego kierowcę. Mężczyzna kierujący skodą fabią, omal nie wjechał w samochód policjanta, poruszał się zygzakiem i łamał przepisy ruchu drogowego. 49-letni kierowca był tak pijany, że nie mógł chodzić. Mężczyźnie pobrano krew w celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie. Również policjant suskiej komendy będący poza służbą zauważył kierującego oplem zafira, który podczas parkowania uderzył w inny samochód i chciał uciec. Funkcjonariusz widząc to natychmiast zareagował, zatrzymując kierowcę. Okazało się, że sprawca kolizji był nietrzeźwy.

W piątek (15 kwietnia br.) policjant wydziału prewencji wykazał się dużą czujnością oraz sprawnym działaniem. Funkcjonariusz po skończonej służbie, jadąc ul. Szlachecką w Tarnobrzegu, zwrócił uwagę na jadący z naprzeciwka samochód marki Skoda Fabia. Jego kierowca jechał zygzakiem, momentami wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, nie zatrzymał się przed przejazdem kolejowym mimo znaku stop, gwałtownie zwalniał oraz przyspieszał. Następnie stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi wprost na nieużytki rolne.

Policjant podejrzewał, że kierowca pojazdu jest nietrzeźwy, podjechał swoim samochodem i nakazał kierowcy wysiąść z pojazdu. Pijany mężczyzna usiłował odjechać, jednak bezskutecznie. Funkcjonariusz wyciągnął kluczyki z auta i powiadomił dyżurnego tarnobrzeskiej komendy, który na miejsce interwencji skierował patrol ruchu drogowego.

Mężczyzna był tak pijany, że nie mógł chodzić, jego mowa była bełkotliwa. 49-latkowi pobrano krew w celu ustalenia zawartości alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj (18 kwietnia 2016) około godz. 17, policjant suskiej komendy będąc poza służbą na zakupach w Makowie Podhalańskim, wychodząc z jednego z supermarketów zauważył wjeżdżający na parking samochód Opel Zafira, którego kierujący zaczął parkować. W trakcie tego manewru uderzył w zaparkowany samochód Opel Corsa, po czym usiłował odjechać z parkingu.

Sierż.szt. Marcin Targosz podbiegł do pojazdu, otworzył drzwi kierowcy, przedstawił się i okazał legitymację służbową. Równocześnie wyczuł silną woń alkoholu od kierującego w związku z czym wyciągnął kluczyk ze stacyjki uniemożliwiając dalszą jazdę i powiadomił dyżurnego tamtejszego komisariatu. Do przyjazdu patrolu ruchu drogowego, który potwierdził stan nietrzeźwości (1,6 promila alkoholu w organizmie), mężczyzna był pod opieką policjanta.

Mieszkaniec gminy Maków Podhalański po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przedstawiono mu zarzut  za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawie kolizji został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Sierż. sztab. Marcin Targosz pracuje w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Suchej Beskidzkiej jako referent ruchu drogowego, w służbie od 9 lat.

KWP w Rzeszowie, KWP w Krakowie / ig

Powrót na górę strony