Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa zatrzymani

Data publikacji 19.04.2016

Policjanci z Prudnika zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o zabójstwo sąsiada. Sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Również gdańscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 56-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Za zabójstwo grozi kara 25 lat więzienia lub dożywocie. Także w Piekarach Śląskich policjanci zatrzymali młodego mężczyznę i nastolatkę podejrzewanych o zabójstwo starszej kobiety. 25-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, natomiast 15-latka została umieszczona w schronisku dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w Prudniku. Tam, w nocy z 16 na 17 kwietnia policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w związku ze zgłoszeniem zakłócania ciszy nocnej. Mundurowi po wejściu do środka zobaczyli leżącego mężczyznę. Funkcjonariusze sprawdzili jego funkcje życiowe, niestety 37-latek już nie żył. Policjanci szybko ustalili, że ze śmiercią mężczyzny może mieć związek jego sąsiad. Podejrzany chwilę później został zatrzymany.

Funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu przestępstwa, przeprowadzili między innymi oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Do tych czynności śledczy przesłuchali także świadków. Podejrzany kryminalnym wyjaśnił, że wcześniej pił z 37-latkiem alkohol. Następnie doszło między nimi do kłótni, w trakcie której zadał on swojemu sąsiadowi kilka ciosów ostrym narzędziem. Po tym tragicznym zdarzeniu 32-latek wrócił do swojego mieszkania.

Mężczyzna usłyszał już zarzut zabójstwa. Na wniosek Policji i prokuratora, sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi kara nawet do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Także w nocy z piątku na sobotę (15/16 kwietnia br.) około godziny 4:00 nad ranem dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał telefoniczną informacją o próbie zabójstwa. Policjant prowadził rozmowę z dzwoniącym mężczyzną tak, aby zebrać jak najwięcej szczegółów dotyczących zdarzenia. Po krótkiej rozmowie zgłaszający rozłączył się. Funkcjonariusz na podstawie ustaleń, wytypował mieszkanie, w którym najprawdopodobniej miało dojść do przestępstwa i skierował tam policjantów.

Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn, prawdopodobnego sprawcę i ofiarę. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, by pokrzywdzonemu udzielono pomocy medycznej. Funkcjonariusze zajęli się ustalaniem faktów. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i zbierali dowody popełnienia przestępstwa. Przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Pracując nad tą sprawą mundurowi zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że 39-latek wspólnie z 56-latkiem pili alkohol. Podczas tego spotkania mężczyźni pokłócili się i młodszy z nich pobił starszego kolegę i próbował go udusić. Mundurowi zatrzymali 39-latka podejrzewanego o usiłowania zabójstwa, trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, miał około 3 promile alkoholu w organizmie. Został już przesłuchany przez śledczych.

Wczoraj (18 kwietnia br.) policjanci doprowadzili go do sądu. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W sobotę (16 kwietnia br.) około południa dyżurny Komendy Miejskiej w Piekarach Śląskich otrzymał informację  o włamaniu do jednego z domów jednorodzinnych oraz znalezieniu w nim zwłok 68-letniej właścicielki. Kobieta miała obrażenia głowy. Niezwłocznie na miejsce została skierowana grupa operacyjno - procesowa. Policjanci z wydziału kryminalnego, technicy kryminalistyki oraz prokurator przez kilka godzin prowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady. Jednocześnie kryminalni rozpoczęli poszukiwania sprawców. Przesłuchali kilkunastu świadków oraz sprawdzili kilkadziesiąt adresów.

Już po kilku godzinach od otrzymania zgłoszenia policjanci ustalili i zatrzymali dwoje młodych ludzi, mający związek ze zdarzeniem. Zatrzymani to mieszkańcy Tarnowskich Gór, 25-letni mężczyzna oraz 15-letnia dziewczyna. Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Wobec nieletniej sędzia sądu Rodzinnego i Nieletnich wydał decyzję o umieszczeniu jej w Schronisku dla Nieletnich. Zarządzona sekcja zwłok kobiety da odpowiedź co było bezpośrednią przyczyną jej śmierci.

KWP w Opolu, KWP w Gdańsku, KWP Katowice / ig

  • zatrzymnany mężczyzna #2
  • zatrzymnany mężczyzna #3
  • Zatrzymany mężczyzna - Gdańsk

Film Zatrzymany mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa (format flv - rozmiar 20.19 MB)

Film Podejrzani o zabójstwo zostali zatrzymani

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzani o zabójstwo zostali zatrzymani (format flv - rozmiar 9.36 MB)

Powrót na górę strony