Policjanci z Bielska-Białej wśród najlepszych sztangistów

Data publikacji 20.04.2016

W minioną sobotę w Dzierżoniowie w górę poszły wielkie ciężary. Na Dolnym Śląsku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych oraz XII Mistrzostwa Dzierżoniowa w wyciskaniu sztangi leżąc. Bielski garnizon reprezentowało 2 policjantów, którzy zdobyli czołowe lokaty. Sierż. Konrad Adamaszek wywalczył mistrzowski tytuł, natomiast sierż. Mariusz Knap zajął 3 miejsce.

Konrad, który na co dzień pełni służbę w bielskim pododdziale prewencji, startował w kategorii do 75 kg. Zaliczył kolejno 165 kg, 172,5 kg, a w ostatnim podejściu aż 177,5 kg i z tym wynikiem nie miał sobie równych, zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. Mariusz – policjant bielskiej „czwórki” - mimo swojej niskiej wagi - 101,5 kg, wystartował w wyższej kategorii do 110 kg i był w tej kategorii najlżejszym zawodnikiem. Zaliczył wszystkie podejścia podnosząc kolejno 205 kg, 210 kg oraz 215 kg. Zajął wysokie 3 miejsce, ustępując jedynie swoim dwóm rywalom, w tym aktualnemu Mistrzowi Świata.

To kolejny już sukces bielskich policjantów, którzy regularnie reprezentują garnizon śląski w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej, zajmując wysokie lokaty. Obaj poświęcają wiele czasu na treningi oraz odpowiednią dietę. Swoją pasję świetnie łączą z obowiązkami służbowymi.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!