Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego przez belgijską policję podejrzewanego o zabójstwo

Data publikacji 20.04.2016

30-letniego Pawła G. poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania przez policję w Belgii zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna ukrył się przed organami ścigania w podwarszawskim Otwocku, gdzie zamontował system kamer, by móc kontrolować czy ktoś zbliża się do posesji. Podczas poszukiwań, policjanci wykorzystali kanał Enfastu, czyli Europejskiej Sieci Współdziałania Zespołów Poszukiwań Celowych.

Do policjantów CBŚP z tzw. wydziału „łowców cieni” zwrócił się łącznik belgijskiego Enfastu, który poprosił o pomoc w zatrzymaniu 30-letniego Pawła G. Mężczyzna był poszukiwany przez belgijską policję od lutego do sprawy zabójstwa obywatela Polski, które miało miejsce 17 stycznia br. w miejscowości Genk pod Brukselą.

Funkcjonariusze podjęli więc poszukiwania. Dzięki wcześniejszym ustaleniom policji belgijskiej wiedzieli, że poszukiwany może ukrywać się w Otwocku pod Warszawą. Policjanci ustalili, że mężczyzna wynajął mieszkanie w domu jednorodzinnym. Pojechali więc w to miejsce. Paweł G. został zatrzymany przed posesją, gdzie się ukrywał. Jak ustalili policjanci, 30-latek zamontował w mieszkaniu kilka kamer i obserwował otoczenie, by nie dać się zaskoczyć organom ścigania. Nic to jednak nie dało. Mężczyzna trafił do aresztu i w tej chwili trwa procedura ekstradycyjna.

Mężczyzna będzie odpowiadał za zabójstwo z premedytacją, za co grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności według prawa belgijskiego.

(CBŚP / mw)

Film „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego przez belgijską policję podejrzewanego o zabójstwo

Pobierz plik „Łowcy cieni” zatrzymali poszukiwanego przez belgijską policję podejrzewanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 12.03 MB)

Powrót na górę strony