Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 20.04.2016

Kolejna grupa młodzieży uczestniczyła dziś w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze. Prowadzona od kilku lat inicjatywa koszalińskich policjantów w ramach autorskiego programu "Młody kierowca też myśli" cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W auli koszalińskiej komendy odbyło się dziś spotkanie z cyklu "Młody kierowca też myśli", którego organizatorem jest Komenda Miejska Policji w Koszalinie.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zorganizowali prelekcję dla uczniów najstarszych klas koszalińskiego "elektronika". Ta grupa uczniów została wybrana nieprzypadkowo, bowiem są to osoby, których wiek uprawnia je do ubiegania się o prawo jazdy.

Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży, jakim zagrożeniem na drogach są młodzi, niedoświadczeni kierowcy. Uczniowie dowiedzieli się, że młodzi ludzie w wieku 18-24 lat, stanowią grupę osób powodujących najwięcej wypadków drogowych w Polsce, co potwierdzają statystyki.

Mundurowi rozpoczęli zajęcia od rozmowy na temat nieodpowiedzialnej jazdy kierowców. Szczególną uwagę zwrócili na jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, brawurę na drodze i wynikających z tego konsekwencji prawnych.

Następnie uczniowie mogli nałożyć specjalne okulary "AlcoGogle", które przybliżają obraz osoby będącej pod wpływem alkoholu. Dzięki temu mogli przekonać się, że zapanowanie nad pojazdem w stanie nietrzeźwym jest prawie niemożliwe i stwarza ogromne zagrożenie dla uczestników ruchu.

Policjanci wyświetlili film pokazowy i prezentację multimedialną. Film przedstawiał test przeprowadzony na grupie młodych kierowców, wykonujących przejazd samochodem pod wpływem alkoholu i brak wyobraźni związanej z taką jazdą. Natomiast prezentacja przedstawiała drastyczne skutki oraz statystyki wypadków drogowych spowodowanych właśnie brawurową jazdą.

Dzięki tak zorganizowanym spotkaniom przez koszalińskich funkcjonariuszy, uczestnicząca w nich młodzież ma możliwość stać się w przyszłości odpowiedzialnymi i bezpiecznymi użytkownikami dróg. Takie przedsięwzięcia profilaktyczne są również doskonałą okazją, aby zaprezentować aktualne informacje na temat zagrożeń z nadużywaniem alkoholu i środków psychoaktywnych.

KWP w Szczecinie / ig

  • Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą #1
  • Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą #2
  • Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą #3

Film Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Młody Kierowca też myśli - spotkanie z młodzieżą (format flv - rozmiar 2.52 MB)

Powrót na górę strony