Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna proponował spotkanie małoletniemu, usłyszał już zarzuty

Data publikacji 20.04.2016

Ząbkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który przez internet proponował 14-latkowi spotkanie. Na szczęście do niego nie doszło. Sprawca usłyszał już zarzut dotyczący składania propozycji obcowania płciowego lub zachęcania do wykonania tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto okazało się, że ma on na swoim koncie jeszcze oszustwa, dzięki którym wyłudzał od pokrzywdzonych pieniądze. Tego typu czyn zagrożony jest natomiast karą pozbawienia wolności do lat 8.

Policjanci Wydziału Kryminalnego ząbkowickiej komendy zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem portalu społecznościowego korespondował z 14-letnim chłopcem i proponował mu spotkanie. Podejrzanym okazał się 38-letni mieszkaniec Ząbkowic Śląskich. Mężczyzna usłyszał już zarzut w tej sprawie i przyznał się do tego czynu.

Dodatkowo w trakcie wykonywania czynności z zatrzymanym policjanci ujawnili, że ma on związek z oszustwami na szkodę mieszkańców z całej Polski. Mężczyzna wymyślał różne historie o swojej chorobie lub wypadku albo podawał, że jego matka jest ciężko chora i wyłudzał w ten sposób pieniądze. Działając taką metodą, naciągnął kilkanaście osób na kwotę prawdopodobnie kilkunastu tysięcy złotych. Mężczyzna ten oszukiwał nie pierwszy raz – kilka lat wcześniej funkcjonariusze prowadzili sprawę oszustw, za które odpowiadał wówczas przed sądem.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń. Za przestępstwo nakłaniania do obcowania płciowego lub zachęcania do wykonania tzw. innej czynności seksualnej, grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności a za oszustwa do lat 8.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony
Polska Policja