Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili kradzież transgraniczną

Data publikacji 20.04.2016

Zaledwie kilka minut po zgłoszeniu w niemieckim komisariacie o kradzieży auta, policjanci ze Środy Wielkopolskiej byli już na tropie utraconego pojazdu. Chwilę później, w wyniku pościgu średzcy funkcjonariusze zatrzymali 36-latka, który kierował skradzionym w Brandenburgii mercedesem. Wart prawie pół miliona złotych pojazd wrócił do prawowitego właściciela, a przestępca został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.


7 kwietnia br. rano mieszkaniec Brandenburgii zgłosił miejscowym policjantom kradzież swojego auta. Pierwsze ustalenia niemieckich funkcjonariuszy wskazywały, że skradziony mercedes klasy S przekroczył granice Polski. O zdarzeniu niemieccy mundurowi zawiadomili o przestępstwie Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. Ustalenia poczynione w sprawie wskazywały, że pojazd znajduje się prawdopodobnie w okolicy Środy Wielkopolskiej.

Kilka minut później policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Wielkopolskiej już byli kierowani na punkty blokadowe drogi krajowej nr 11. I to był strzał w dziesiątkę. Jeden z wysłanych na obwodnicę miasta patroli, zauważył czarnego mercedesa. Choć auto miało polskie numery rejestracyjne mundurowi nie stracili czujności i od razu podjęli próbę zatrzymania samochodu.

Na widok policjantów, kierowca samochodu zjechał z drogi i zaczął uciekać, jadąc najpierw po polach uprawnych, następnie leśnej ścieżce. Policjanci podjęli pościg. W okolicy wałów powodziowych Warty nieopodal miejscowości Solec kierowca porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Po chwili został zatrzymany przez średzkich policjantów.

Kierowcą skradzionego pojazdu okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego. Polskie tablice rejestracyjne okazały się podrobione i do złudzenia przypominały prawdziwe.

Średzcy funkcjonariusze współpracując z niemieckimi policjantami ustalili, że zatrzymany 36-latek jest poszukiwany przez zachodnich sąsiadów z powodu popełnionych tam przestępstw. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty ukrywania skradzionego pojazdu i decyzją sądu został aresztowany. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych policjanci ze Środy oddali auto warte przeszło 120 tysięcy euro prawowitemu właścicielowi.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Odzyskany przez policjantów mercedes
  • Policjanci z zatrzymanym
  • Odzyskany przez policjantów mercedes

Film Policjanci udaremnili kradzież transgraniczną

Opis filmu: kradzieże samochodów, odzyskane samochody, zatrzymanie podejrzanego

Pobierz plik Policjanci udaremnili kradzież transgraniczną (format mp4 - rozmiar 9.66 MB)

Powrót na górę strony