Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza

Data publikacji 21.04.2016

Podejrzany o serię podpaleń budynków gospodarczych w rękach polkowickich policjantów. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu 5 tego typu przestępstw, gdzie łączne straty oszacowano na kwotę około 400 tysięcy złotych na szkodę różnych osób. Jak ustalili policjanci, mężczyzna najpierw podpalał, a potem uczestniczył w akcjach gaśniczych. Teraz za czyny, o które jest podejrzany, odpowie przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, wspólnie z policjantami z Rewiru Dzielnicowych w Radwanicach, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali 24 - letniego mężczyznę, który jest podejrzany o serię podpaleń budynków gospodarczych, zlokalizowanych na terenie gminy Radwanice.

Policjanci prowadzili czynności w tej sprawie, gdyż w ostatnim czasie na terenie tej gminy dochodziło do pożarów pomieszczeń gospodarczych. W wyniku tych pożarów spłonęły m.in słoma oraz różnego rodzaju sprzęty rolnicze, ogrodnicze, stolarskie i gospodarcze. Łączne straty na szkodę pokrzywdzonych oszacowano na kwotę około 400 tysięcy złotych.

W związku z zaistniałymi zdarzeniami polkowiccy policjanci prowadzili czynności wykrywcze, na podstawie których zebrano materiał dowodowy, dający podstawę do typowania, a następnie zatrzymania mężczyzny podejrzanego o podpalenia. Zatrzymanemu funkcjonariusze udowodnili 5 tego typu przestępstw. 

Jak się okazało, podejrzany na co dzień jest strażakiem jednej z jednostek ochotniczej straży pożarnej i w większości przypadków sam uczestniczył w akcjach gaśniczych budynków, które podpalał. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna już usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. 

Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do głogowskiej prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza

Pobierz plik Policjanci ustalili i zatrzymali seryjnego podpalacza (format mp4 - rozmiar 4.31 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja