Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się cardingiem

Data publikacji 21.04.2016

Krakowscy policjanci rozbili grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się cardingiem. Polak oraz 2 Łotyszy usłyszało zarzuty podrabiania środków płatniczych. Wszyscy zostali aresztowani na 3 miesiące.

Carding –to rodzaj przestępstwa polegający na podrabianiu, przerabianiu lub kradzieży kart płatniczych. Przestępcy przy pomocy sfałszowanych kart dokonują transakcji okradając niczego nieświadomych posiadaczy kont.

Krakowscy policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o carding. Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że 31-letni Polak oraz dwaj Łotysze (w wieku 26 i 29 lat) zajmują się przerabianiem oraz przewożeniem podrobionych środków płatniczych w postaci kart płatniczych.

Do zatrzymania podejrzewanych doszło na parkingu jednego z podgórskich hipermarketów. W wyniku przeszukania zatrzymanych osób oraz samochodu, którym się poruszali, ujawniono i zabezpieczono czytnik kart płatniczych, który służy do nanoszenia lub zmieniania danych na kartach, 31 kart bankomatowych oraz nośniki pamięci w postaci 2 laptopów i pendrivów.

Śledztwo w tej sprawie rozpoczęli policjanci z wydziału dz. przestępczości gospodarczej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zabezpieczone przedmioty zostały przekazane biegłemu celem sporządzenia opinii, od której zależały dalsze działania prawne. Już wstępne zapoznanie się z zabezpieczonym materiałem wskazuje na to, że karty zostały spreparowane. Na sfabrykowane karty plastikowe, zostały naniesione paski magnetyczne z danymi skradzionymi właścicielom kont bankowych. Przy pomocy tych kart przestępcy dokonywali nieautoryzowanych transakcji na terenie Polski.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutów podrabiania środków płatniczych za co grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie ma wyjaśnić do jakich transakcji podrobionymi kartami doszło w Polsce, czyimi danymi bankowymi posługują się przestępcy, dokonując tych transakcji oraz w jaki sposób weszli w ich posiadanie.

(KWP Kraków / mm)

Film Krakowscy policjanci rozbili grupę zajmującą się kardingiem

Pobierz plik Krakowscy policjanci rozbili grupę zajmującą się kardingiem (format mp4 - rozmiar 6.28 MB)

Powrót na górę strony