Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do altanek, usłyszał 40 zarzutów

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z Rzeszowa wyjaśnili sprawę włamań na terenie ogródków działkowych. 21-latek, od jesieni ubiegłego roku, włamywał się do altanek i kradł wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Podejrzany jest o 40 przestępstw.

Od kilku dni policjanci pracowali nad wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności włamań, o które podejrzewany był 21-letni mieszkaniec Rzeszowa. W środę (13 kwietnia 2016) ukrywającego się mężczyznę na terenie Parku Papieskiego rozpoznali i zatrzymali policjanci z komisariatu na Nowym Mieście.

Funkcjonariusze wyjaśniający okoliczności włamań mieli sporo pracy, bo okazało się, że mężczyzna działał na terenie rodzinnych ogródków działkowych od września ubiegłego roku. W tym czasie włamał się i okradł kilkadziesiąt altanek. Ginęło z nich wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Były to narzędzia, sprzęt ogrodniczy i turystyczny, kable, przewody i przedłużacze, drobny sprzęt AGD. W kilku przypadkach jego łupem padło kilka kilogramów orzechów, akordeon, a nawet pościel. Pokrzywdzeni straty oszacowali na niemal 16 tys. złotych.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. W piątek (15 kwietnia 2016), 21-latek uczestniczył w wizji lokalnej wskazując okradzione altanki. Łącznie policjanci przedstawili zatrzymanemu 40 zarzutów włamania i usiłowania kradzieży z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Rzeszów /dk)

Powrót na górę strony