Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek odpowie za oszustwo metodą „na policjanta”

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który chciał oszukać starszego mężczyznę metodą „na policjanta” na kwotę 20 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie i 22-letni Jakub W. wpadł w ich ręce w chwili, gdy odebrał od pokrzywdzonego kopertę, w której miała być gotówka. Mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ze Śródmieścia otrzymali informację, że pod jednym z banków ma dojść do przekazania pieniędzy i najprawdopodobniej może dojść do oszustwa metodą „na policjanta”.

Funkcjonariusze błyskawicznie przygotowali zasadzkę. W trakcie obserwacji zauważyli starszego pana, do którego podszedł młody mężczyzna. Nieznajomy najpierw podał starszemu mężczyźnie telefon, a następnie odebrał od niego białą kopertę, którą schował do plecaka. W tym momencie, obserwujący całe zdarzenie policjanci, wkroczyli do akcji i zatrzymali 22-letniego Jakuba W. Po przeszukaniu należącego do młodego mężczyzny plecaka, znaleźli w nim kopertę z pieniędzmi w kwocie 20 tysięcy złotych oraz telefon, przez który przed chwilą rozmawiał starszy mężczyzna.

22-latek po przesłuchaniu usłyszał zarzut oszustwa. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mm)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • pieniądze ukradzione w wyniku oszustwa
Powrót na górę strony
Polska Policja