Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za międzynarodowy przemyt kokainy i wprowadzanie jej na polski rynek

Data publikacji 21.04.2016

2 osoby powiązane z przemytem i handlem narkotykami zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji z Radomia i Warszawy w Łomży. Policjanci podczas akcji zabezpieczyli ponad 300 gramów czystej kokainy, z której można wyprodukować ponad kilogram kokainy w obrocie dilerskim. Wartość narkotyków to 40 tys. euro. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci CBŚP z Radomia i Warszawy, we współpracy z niemieckimi i polskimi służbami celnymi zorganizowali zasadzkę, w którą na jednym z osiedli w Łomży wpadło dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze podejrzewali, że może tu dojść do transakcji narkotykowej. Nie mylili się. Podczas przeprowadzonych działań zabezpieczyli ponad 300 gramów czystej kokainy. Jak ustalili policjanci, narkotyki trafiły do Polski z Ameryki Południowej.

30-letni Mariusz L. i 34-letni Bartłomiej B. w Prokuraturze Rejonowej w Łomży usłyszeli zarzuty przemytu i wprowadzania do obrotu narkotyków. Za te czyny grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Łomżyński sąd już zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.

(CBŚP / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja