Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono ponad 1 kg marihuany

Kryminalni z Mokotowa przechwycili narkotyki. W wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych zatrzymano trzy osoby podejrzewane o posiadanie znacznej ilości środków odurzających. W ich samochodzie oraz miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad kilogram marihuany, blisko 3 gramy kokainy oraz środki pieniężne. Wszyscy w tej sprawie usłyszeli już zarzuty karne. Decyzja sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

Długie godziny ciężkiej pracy kryminalnych z Mokotowa oraz ich doskonałe rozpoznanie w środowisku przestępczym dały efekt w postaci kolejnej udanej realizacji. Pod jednym z adresów czekali bowiem na przyjście 28-letniego obywatela Algierii. Podejrzewali go nie tylko o posiadanie, ale i sprzedaż narkotyków innym osobom. I tym razem się nie pomylili. Mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Kolejne zabronione prawem środki zabezpieczono w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowanych przez podejrzanego.

Pierwsze kroki kryminalni zwalczający przestępczość narkotykową skierowali do wynajmowanego przez 28-latka mieszkania. Tam znaleźli ukryte ponad 200 gramów marihuany oraz 2,76 grama kokainy. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a zamiast niego na spotkanie z jego znajomymi, o którym wcześniej policjanci wiedzieli, poszli sami funkcjonariusze.

Kolejnych dwóch mężczyzn kryminalni zaskoczyli, kiedy ci czekali na swojego znajomego pod jednym z bloków. Przy 33-letnim Grzegorzu M. ujawnili ponad 150 gramów marihuany, a  23-letni Piotr P. ukrywał blisko 20 gramów tego środka.  Mężczyźni podzielili losy swojego znajomego, a funkcjonariusze zajęli się przeszukaniem ich mieszkań. Z ich domów, tak jak przypuszczali, nie wyszli z pustymi rękami. Odebrali 23-latkowi ponad 700 gramów marihuany. Na poczet przyszłej kary funkcjonariusze zabezpieczyli od zatrzymanych środki pieniężne w kwocie 1600 złotych.

Cała trójka trafiła do prokuratury rejonowej. Na jej wniosek sąd tymczasowo aresztował trzech mężczyzn. Za posiadanie narkotyków ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat więzienia, za znaczną ich ilość oraz za czerpanie korzyści majątkowej z ich udostępniania może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP / ms)

  • zabezpieczone narkotyki #1
  • zabezpieczone narkotyki #2
  • zabezpieczone narkotyki #3

Film Zabezpieczono ponad 1 kilogram marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zabezpieczono ponad 1 kilogram marihuany (format flv - rozmiar 2.14 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja