Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. 37-letni mężczyzna jechał 200 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Także funkcjonariusze z Wrocławia podjęli interwencję w stosunku do kierującego jednośladem, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

W środę (20 kwietnia br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pełnili służbę z użyciem wideorejestratora. Nieoznakowanym samochodem funkcjonariusze monitorowali drogę krajową nr 22. O godzinie 11.40 w rejonie miejscowości Graby zauważyli motocyklistę jadącego z nadmierną prędkością. Policjanci sprawdzili prędkość kierującego motocyklem suzuki. Na obowiązującym ograniczeniu do 90 km/h jechał 200 km/h. W rejonie miejscowości Wałdowice policjanci zatrzymali 37-letniego mężczyznę do kontroli.

Mieszkaniec powiatu słubickiego za popełnione wykroczenie został ukarany 500 zł mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o zachowanie rozwagi i przypominają, że nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy naruszają przepisy w ruchu drogowym. Niezależnie od tego czy kierujemy motocyklem, czy samochodem, pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną poważnych zdarzeń na drodze.

----

Funkcjonariusze wchodzący w skład zespołu dw. z agresywnymi zachowaniami na drodze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kolejnego kierowcę motocykla, który jechał z nadmierną prędkością. 

Policjanci zauważyli mężczyznę po godzinie 18.15 podczas patrolowania jednej z ulic w miejscowości Długołęka. Jechał on jednośladem w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że jest to 37-letni mieszkaniec Wrocławia. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze za popełnione wykroczenie nałożyli na kierowcę mandat w kwocie 400 złotych oraz 10 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano też prawo jazdy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / KWP we Wrocławiu / mm / ms)

Film Nieodpowiedzialny motocyklista jechał 200km/h

Pobierz plik Nieodpowiedzialny motocyklista jechał 200km/h (format mp4 - rozmiar 1.97 MB)

Film Znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość

Pobierz plik Znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość (format mp4 - rozmiar 4.91 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja