Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany podejrzewany o szereg przywłaszczeń sprzętu budowlanego

Data publikacji 21.04.2016

Do policjantów wpływały zawiadomienia dotyczące przestępstwa przywłaszczenia markowego sprzętu budowlanego. Prowadzący ustalił, iż sposób działania sprawcy odpowiada innym tego typu wydarzeniom, do których dochodziło na terenie Krakowa. W sprawie zatrzymany został 30-letni mężczyzna.

Przestępczy proceder polegał na tym, że mężczyzna wypożyczał narzędzia budowlane a następnie „zapominał”  o konieczności ich zwrotu. Wartość utraconych przedmiotów była wysoka, dlatego też właściciele sprzętu nie zbagatelizowali tego i zgłosili fakt przywłaszczenia Policji.

Materiał dowodowy, który został zebrany w sprawie, pozwolił na przedstawienie 30-letniemu sprawcy, łącznie aż 8 zarzutów przywłaszczenia drogich, markowych narzędzi i sprzętu budowlanego o łącznej wartości blisko 50000 złotych. Część sprzętu została odzyskana i wróciła do prawowitych właścicieli.

Podejrzany przyznał się i złożył obszerne wyjaśnienia. Za popełnienie przestępstwa przywłaszczenia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony